PIŁKARZE Z MADAGASKARU

Madagaskar, czwarta największa wyspa na świecie; pierwsza w Afryce, kojarząca się głównie z pięknymi plażami i krajobrazami oraz ku uciesze najmłodszych z animacją ,,Pingwiny z Madagaskaru’’.
Tym razem nie będzie o Kowalskim i spółce, a o Nicolasie Dupuis i jego drużynie.

Zespół Madagaskaru sensacyjnie wywalczył awans do ćwierćfinału Pucharu Narodów Afryki. W grupie pokonał Nigerię oraz Burundi oraz zremisował z Gwineą. W 1/8 wyeliminował po rzutach karnych Demokratyczną Republikę Konga. Smaczku dodaje to, że Madagaskar do turnieju finałowego PNA awansował z rundy przedwstępnej z najniższego piątego koszyka! Podstawowy skład reprezentacji to piłkarze IV ligi francuskiej lub ekstraklasy Reunionu.

Ciekawostką jest również to, że piłkarze Madagaskaru w 2011 roku rozegrali 1 mecz, w 2012 – 2 mecze, natomiast w 2013 nie rozegrali żadnego meczu. Obecnie najbardziej rozpoznawalnym graczem ,, Barea’’ (przydomek reprezentacji Madagaskaru) jest 35-letni obrońca Jeremy Morel, który we francuskiej Ligue 1 rozegrał 367 meczów ( Olimpique Marsylia, Olimpique Lyon, Lorient). Jednak największą gwiazdą ,,Barea’’ do tej pory pozostał Razafindrakoto, były reprezentant i kapitan, który zasłynął meczem z 2002 roku, kiedy to poprowadził jako kapitan swój zespół klubowy SO l’Emyrne do najwyższej porażki w historii piłki nożnej 0 : 149 z AS Adema. Jeśli wynik jest zaskakujący, informacja, że wszystkie 149 goli były to gole samobójcze, to może być dla niektórych jeszcze większy szok. Tak drużyna zaprotestowała przeciw sędziom i krzywdzącym wynikom z poprzednich kolejek.W ćwierćfinale zmierzy się ze zwycięzcą meczu Ghana- Tunezja.

Jak oceniacie szanse rewelacji PNA i czy będzie ona na miarę Islandii z Euro 2016? Czy Dupuis wprowadzi swój zespół do półfinału biorąc przykład z pingwina Kowalskiego, który zawsze miał plan i wychodził obronną ręką z opresji?

Mariusz Kupisiak – Polscy Fani z Irlandii

foto: holistic.news

foto: tja.pl

Podziel się:

Jak przyrządzić sz
Przed Biedronką pra
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish
RSS
Facebook
Facebook
LinkedIn