Piłkarski narybek

Nasi rodacy rozsiani po całej Europie, coraz częściej osiągają sukcesy sportowe i tak dzieje się w przypadku 11-letniego Polaka mieszkającego obecnie w Holandii.

W konkursie organizowanym przez holenderskie czasopismo „Pana”, co w tłumaczeniu oznacza „Siata”, które współpracuje z klubem sportowym „Coerver Coaching” w Amsterdamie, odbyły się eliminacje do finału konkursu piłkarskiego, w których nasz rodak Viktor Feręc, zdobył 3 miejsce w eliminacjach 1 na 1.

Zbieżność nazwisk nie jest przypadkowa, tak, to mój bratanek, więc z tym większą radością informuję o sukcesie.

Viktor w konkursie musiał ustąpić miejsca dwóm innym młodym zawodnikom, jednak jak dowiadujemy się od „bezstronnego” obserwatora zmagań, czyli ojca Viktora i jednocześnie mojego brata, zawodnik z najwyższego miejsca na podium grał nieczysto, a sędziowie przyznali mu punkty niesłusznie.

Podobnie miało być w przypadku miejsca drugiego i ten zawodnik miał jakoby niższe umiejętności od naszego młodego rodaka, ale z pełną odpowiedzialnością nie można powiedzieć, że tak właśnie było, ponieważ „bezstronny” obserwator może być tendencyjny. ?  

Niezależnie od tego, Viktor zajął trzecie, premiowane miejsce i 6 lipca pojedzie do Utrechtu, gdzie odbędzie się finał zawodów.

Skoro prywata, to po całości, więc…

Młody – szczere gratulacje do wujka!!! Pozdrawiam Cię, życzę kolejnych sukcesów i chciałbym Cię zobaczyć w kadrze narodowej Polski lub Holandii. Do Utrechtu nie przyjadę, ale mam nadzieję, że Twój tata prześle kolejny raz dobre informacje do Irlandii.

Już teraz trzymam za Ciebie kciuki i jestem przekonany, że będziesz najlepszy.

Viktor Feręc

P.S.

W Galway nic się nie zmieniło, więc nadal pada i wieje tak, jak było to wcześniej.

Bogdan Feręc

Źr: informacja własna

Podziel się:

Strajk odroczony
Agresywne opodatkowa
Translate »
Translate »
RSS
Facebook
Facebook
LinkedIn