PIJANI KIEROWCY ZATRZYMANI DZIĘKI REAKCJI ŚWIADKÓW

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali dwóch pijanych kierowców. 51-kobieta kierował hondą i miała ponad dwa promile alkoholu w organizmie, a przy dźwigni do zmiany biegów policjanci zauważyli otwartą butelkę wódki. Drugi zatrzymany kierowca miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie i ujęli go ratownicy medyczni, którzy widzieli jak mężczyzna odjeżdżający z parkingu pije piwo. Pijani kierowcy już wkrótce usłyszą zarzuty, grozi im 2 lata pozbawienia wolności.

Wczoraj tuż przed godziną 19, policjanci ruchu drogowego otrzymali zgłoszenie, o tym, że na Alei Adamowicza świadkowie ujęli pijaną kierującą. Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce, zastali dwóch kierowców, którzy widząc, jak kobieta siedząca za kierownicą hondy jedzie tzw. wężykiem, zajechali jej drogę, zabrali kluczyki i uniemożliwili ucieczkę.

Policjanci drogówki zbadali trzeźwość 51-letniej gdańszczanki. Wynik na urządzeniu pokazał, że kobieta miała ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto w samochodzie, którym jechała, przy dźwigni do zmiany biegów policjanci znaleźli opróżnioną do połowy butelkę wódki.

51-latka nie miała prawa jazdy, ponieważ w czerwcu 2020 r. kobiecie zatrzymano uprawnienia za kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu. Gdańszczanka została zatrzymana i przewieziona na pobliski komisariat, a jej auto odholowano.

Pół godziny później dyżurny z gdańskiej komendy skierował policjantów z ruchu drogowego w rejon ul. Chłopskiej. Tam świadkowie również mieli ująć nietrzeźwego kierowcę. Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce, dowiedzieli się, że trzech ratowników medycznych jadących karetką pogotowia zauważyło, jak siedzący za kierownicą forda mężczyzna najpierw pije piwo, a następnie odjeżdża z parkingu. Ratownicy natychmiast zareagowali i zajechali drogę kierowcy forda, a następnie zadzwonili na numer alarmowy z prośbą o interwencję.

Policjanci ruchu drogowego, podczas badania trzeźwości kierowcy ustalili, że 47-latek miał w organizmie 3 promile alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy pijanemu kierowcy. On sam został zatrzymany i doprowadzony do komisariatu na Przymorzu.

Policjanci bardzo dziękują świadkom, za zdecydowaną postawę, szybką reakcję na przestępstwo. Dzięki nim być może nie doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawiania wolności, a także zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Policja.pl

Polska-IE: Udostępnij
Prasa w Irlandii zwr
Europa zostaje pańs