PIJANA MATKA I JEJ SIOSTRA OPIEKOWAŁY SIĘ PIĘCIOMIESIĘCZNĄ DZIEWCZYNKĄ

Policjanci interweniowali wobec kobiety, która mając prawie 3 promile alkoholu w organizmie opiekowała się swoją 5 – miesięczną córką. Jak ustalili policjanci, młoda matka piła wspólnie ze swoją siostrą, u której alkomat wykazał ponad 2,5 promila. Na szczęście dziecku, do którego policjanci wezwali lekarza, nic nie dolegało. Matce dziewczynki grożą zarzuty narażenia na utratę życia i zdrowia swojego dziecka. Policjanci sporządzą również w tej sprawie wniosek do sądu rodzinnego o wgląd w sytuację rodziny.

Wczoraj po południu policjanci zostali zaalarmowani przez dyspozytora numeru alarmowego 112 o tym, że w jednym z mieszkań w rejonie dzielnicy Lipce pod opieką nietrzeźwej matki znajduje się kilkumiesięczne dziecko. Pijana kobieta sama zadzwoniła na numer alarmowy i bełkotliwie próbowała wytłumaczyć dyspozytorowi, że dziecko ma gorączkę i cały czas płacze a ona nie wie, co ma zrobić.
Funkcjonariusze, którzy pilnie pojechali na interwencję w mieszkaniu zastali pijaną kobietę- matkę dziecka oraz jej siostrę, a w pokoju płaczące wystraszone malutkie dziecko. Policjanci od razu na miejsce wezwali pogotowie, aby sprawdzić, czy pięciomiesięcznej dziewczynce nic nie dolega.

Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość matki dziewczynki, kobieta miała prawie trzy promile alkoholu w organizmie a jej siostra ponad 2,5 promila.
Funkcjonariusz zaopiekowali się dziewczynka do czasu przekazania jej  pod opiekę ojca, który przyjechał na miejsce interwencji. 

33-letnia matka dziecka za swoje zachowanie odpowie przed sądem, policjanci materiały w tej sprawie przekażą do sądu rodzinnego i nieletnich oraz skierują do sądu wniosek o wgląd w sytuację tej rodziny. Jeżeli prowadzone postępowanie wykaże, że kobieta swoim zachowaniem naraziła swoją córkę na utratę życia i zdrowia, wówczas odpowie za przestępstwo za które grozi 5 lat pozbawienia wolności.
Natomiast ciotka dziewczynki w wyniku interwencji policjantów została doprowadzona opiekuńczo do pomieszczenia dla osób nietrzeźwych, ponieważ znajdowała się z uwagi na stan upojenia alkoholowego w stanie zagrażającym swojemu zdrowiu.

Pamiętajmy, że za ścianami naszych mieszkań mogą zdarzać się rodzinne dramaty, w których zawsze najbardziej cierpią bezbronne i niewinne dzieci. Źródłem zaniedbań, awantur najczęściej jest alkohol. Dlatego szybki, nawet anonimowy sygnał od sąsiadów może zapobiec nieszczęściu. Nie bądźmy obojętni na dziecięcą krzywdę.

Policja.pl

Polska-IE: Udostępnij...
Ewa Witek – 4evafi
Dzień, który powin
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish