Piją, żeby sobie poradzić z nudą

DrinkAware przeprowadziło ankietę, a tej pytano, jak mieszkańcy wyspy radzą sobie z nudą, niepokojem, samotnością i stanami lękowymi.

Głównie mężczyźni znaleźli na to sposób i chociaż ten nie może być polecany ani przez lekarza, ani przez farmaceutę, stosuje go prawie 70% męskiej populacji Irlandii. Chodzi oczywiście o alkohol, który spożywało 66% mężczyzn, aby „poradzić sobie” z problemami osobistymi. Ankieta dotyczyła kwietnia, a wyniki okazały się wyższe o 10% w porównaniu do tego samego okresu w 2018 roku.

Więcej niż 1/5 mężczyzn piła w ostatnich 30 dniach przed ostatnim dniem kwietnia, natomiast wśród pań z problemem pandemicznego osamotnienia i niepokoju w ten właśnie sposób radzić miało sobie zaledwie 10% populacji.

Z ogółu badanych 40% mężczyzn piło samotnie, a panie w domowym zaciszu spożywały alkohol w 32-procentach przypadków. Co ważne, najwięcej przypadków traktowania alkoholu, jako leku na samotność i stres występuje w grupach wiekowych 25-34 lata oraz 35-49 lat. Dodatkowo ustalono, że 57% mężczyzn zamieszkujących Irlandię pije co tydzień, a wśród kobiet odsetek ten wynosi 48%.

27% mężczyzn przyznało, że chcieliby pić mniej, a pań, które chciałyby ograniczyć spożycie alkoholu, było podczas badania 22%.

Bogdan Feręc

Źr: DrinkAware/Newstalk

Polska-IE: Udostępnij...
Trzech ojców sukces
Ile osób w Irlandii
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish