Pierwszy Bieg Niepodległości / 1st Polish Independence Run/Walk (PL – ENG)

Pierwszy Bieg/Spacer Niepodległości w Irlandii organizowany jest przez Polish Runners Club Ireland, a okazją do tego wydarzenia stała się rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę.

Jak wszystkim Polakom wiadomo 11 listopada 1918 roku nasza ojczyzna po latach zaborów odzyskała niepodległość. W tym roku mija więc 102 rocznica tego radosnego wydarzenia, a uczcić ją postanowił Polski Klub Biegaczy w Irlandii. Niestety ze względu na obostrzenia, jakie zostały wprowadzone i obowiązywać będą do 1 grudnia, bieg odbędzie się poniekąd wirtualnie.

Jak mówią organizatorzy, Pierwszy Bieg Niepodległości w Irlandii może odbywać się w dowolnym miejscu, o dowolnej porze i we własnym tempie, ale pomiędzy 1 a 30 listopada 2020 roku. Jedynym wymogiem jest, iż należy przebiec lub przejść co najmniej 1111 metrów. Dla zaawansowanych może być to dystans 11.11 km lub nawet 111.1 km. Wirtualny wyścig można ukończyć również na bieżni, na torze wyścigowym, na plaży, w lesie, gdziekolwiek, gdzie możesz i chcesz biegać. Nie ma limitu czasu! Po prostu podejmij i ukończ wyzwanie w listopadzie. Możesz biegać samodzielnie lub w małej grupie, ale postępuj zgodnie z zasadami Covid-19 nałożonymi przez rząd i HSE.

Wszyscy uczestnicy mogą liczyć na pamiątkową koszulkę oraz okolicznościowy medal, który wysłany zostanie pocztą.

Żeby dowiedzieć się więcej o odbudowie Państwa Polskiego po 123 latach zaborów, kliknij ten link (opublikowany w języku polskim i angielskim). Więcej szczegółów: https://www.facebook.com/PolishRCIreland/

PRZEDSTAWIANIE WYNIKÓW:

Wyścigi pop-up:  prześlij swoje dowody ukończenia biegu w naszej aplikacji mobilnej, którą można pobrać:  Apple  lub  Android.

  • Alternatywnie możesz przesłać wyniki pod tym linkiem: https://www.popupraces.ie/virtual-run-results/

Więcej o wydarzeniu przeczytać można na stronach:

Facebook>>>

Polish Independence Run/Walk>>>

Polish Runners Club Ireland

English wersion:

1st Polish Independence Run/Walk is an event organised by PRCI (Polish Runners Club Ireland) to commemorate the anniversary of Poland’s resurgence as an independent country on 11th November 1918.

This is a virtual race and can take place wherever you want, in your own time and at your own pace between 1st and 30th November 2020.

You only need to run/walk at least 1,111 metres but feel free to challenge yourself and do 11.11km or 111.1km in November!

All participants will receive a t-shirt and a custom medal, which will be sent out to everyone early in December.

A virtual race can be completed on a treadmill, around a racetrack, a beachfront, in the forest, wherever you can and want to run.

There is no time limit! Just finish your nominated challenge during the month of November.

You can run on your own or in a small group – simply follow the Government and HSE Covid-19 rules.

To find out more about the reconstruction of the Polish State after 123 years of partitions please follow this link (published in both Polish and English). Further details: https://www.facebook.com/PolishRCIreland/

SUBMITTING RESULTS:

Pop Up Races: submit your evidence on our mobile app. Download our app now: Apple or Android

  • Alternatively, you can submit results at this link: https://www.popupraces.ie/virtual-run-results/

Polish Runners Club Ireland

Polska-IE: Udostępnij
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian