PIERWSZE POLSKIE TARGI PRACY W LONDYNIE

Ponad trzydziestu wystawców oraz kilkuset zwiedzających wzięło udział w pierwszych Polskich Targach Pracy w Londynie.

Dwunastego maja 2019 roku największe koncerny działające w Polsce, jak i organizacje rządowe zaprezentowały swoją ofertę, skierowaną do Polaków rozważających powrót do ojczyzny. Znajdujące się w centrum Westminster Queen Elizabeth II Centre stało się miejscem, w którym wiele osób mogło znaleźć szansę na nową karierę w kraju.

Głównymi organizatorami wydarzenia były Polska Agencja Inwestycji i Handlu, a także Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologi oraz Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Oprócz ministrów i dyrektorów agend rządowych oraz korporacji, na imprezę przybyli również przedstawiciele organizacji polonijnych, będących pomysłodawcą targów. Polską dyplomację reprezentował Konsul Generalny Republiki Polskiej.

Podczas imprezy odbyły się warsztaty „Szeroka oferta programowa rządu dla Polaków powracających z emigracji – aspekt socjalny, asymilacyjny, edukacyjny”, a także debata „Polski rynek pracy w dobie (r)ewolucji technologicznej – perspektywa pracodawców”. Oba panele cieszyły się ogromnym zainteresowaniem zwiedzających.

Jak podkreślali organizatorzy, głównymi powodami do zorganizowania targów jest poprawiająca się sytuacja na polskim rynku pracy, a także coraz większe zainteresowanie Polaków powrotem z zagranicy. Dzięki dużemu oddźwiękowi, jakim cieszyła się impreza, już planuje się jej powtórzenie w przyszłości. A także – zorganizowanie podobnych eventów w innych miastach Wielkiej Brytanii.

Alex Sławiński

Podziel się:

W górach Wicklow zg
Irlandzkie przedsię
Translate »
Translate »
RSS
Facebook
Facebook
LinkedIn