Pierwsza piesza

Irlandia została uznana za najlepsze miejsce do uprawiania turystyki pieszej w Europie (!)

Według nowego badania ZIELONA WYSPA została uznana za najlepszy cel wycieczek pieszych w Europie. Brytyjska strona porównująca energię, Save On Energy, zebrała dane i recenzje z wycieczek, malowniczych spacerów i wędrówek na całym kontynencie i stwierdziła, że ​​irlandzkie szlaki są ulubionymi szlakami w Europie.

W badaniu wykorzystano recenzje opublikowane na stronie alltrails.com, która zawiera ponad 200 000 wędrówek we wszystkich krajach europejskich i prosi spacerowiczów o ocenę trasy w skali 100 punktów.

Sporządzili listę opartą na trzech głównych czynnikach: średniej długości spaceru; średni przyrost wysokości; i średnią ocen osób wędrujących .Irlandia znalazła się na szczycie listy ze średnim wynikiem 87,3 na 100, pokonując Szwajcarię, Włochy i Wielką Brytanię. Średnio wędrówka w Irlandii ma nieco ponad 11 400 metrów i ma średnie nachylenie 427 metrów – niby nic wielkiego, ale też nie zawodzi oczu i kradnie serca! Każdy, kto tu mieszka lub spędza wakacje, wie, że Szmaragdowa Wyspa ma bajeczną mieszankę surowego i malowniczego piękna.

Wild Atlantic Way na zachodnim wybrzeżu Irlandii zawiera to piękno w oszałamiającej obfitości z mieszanką rozległych wzgórz, zapierających dech w piersiach gór i uderzających linii brzegowych. Ale Irlandia to coś więcej niż tylko Wild Atlantic Way… Możemy wędrować np.: The Dingle Way, The Connemara Loop, The Antrim Hills, The Kerry Way, The Ring of Beara, The Wicklow Way…Wracając do listy, Islandia zajmuje drugie miejsce ze średnim wynikiem 86,6 na 100, a następnie Wielka Brytania (86,5), Włochy (86,1) i Hiszpania (84,9).Sprawdź pełną listę, klikając tutaj 👉https://www.saveonenergy.com/uk/best-hikes-in-europe/

Na drugim końcu skali jest Białoruś, która uzyskała najniższy wynik w Europie, ze średnią zaledwie 60,8 punktów.

Szkoda tylko, że w stworzonym rankingu nie uwzględniono Polski – mogło by być ciekawiej…

P.S. W Dublinie odbywają się np. tradycyjne piesze wycieczki śladami bohaterów powieści Ulisses autorstwa Jamesa Joyce’a…

Pic. Google/IC

Shamek w Dublinie – Radio PL

Polska-IE - © MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM
Wojsko otrzyma upraw
W pubach drożeje pi
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian