Pierwsza osoba zaszczepiona w Irlandii

Annie Lynch z Dublina, stała się pierwszą osobą, która otrzymała w Irlandii szczepionkę przeciwko koronawirusowi, a stało się to w szpitalu St. James około godziny 13:30.

79-letnia kobieta jest mieszkanką śródmieścia stolicy i podano jej szczepionkę firmy Pfizer/BioNTech Covid-19.

Opisując to wydarzenie przewodniczący rządowej grupy roboczej ds. szczepionek profesor Brian MacCraith, powiedział, iż wybór nie był do końca przypadkowy. Po pierwsze Annie ma dziesięcioro wnuków, a jeden z nich, pracuje w dziale ICT szpitala St. James. Kolejną sprawą było nieprzyjemne wydarzenie z początków roku, kiedy to zakażony koronawirusem, zmarł mąż Annie, pierwszej już teraz zaszczepionej przeciwko Covid-19 kobiety.

Profesor MacCraith dodał, że przekazano mu informację, iż kobieta po podaniu szczepionki czuje się dobrze i była bardzo zadowolona, że ją otrzymała. Annie była też zaszczycona, iż stała się pierwszą osobą w kraju, która otrzymała szczepionkę.

Wielkie zadowolenie z rozpoczęcia szczepień wyraziła Irlandzka Organizacja Pielęgniarek i Położnych, a dodano, że taki dzień, jest „dumą dla zawodu pielęgniarki”. Prezes INMO i praktykująca pielęgniarka, Karen McGowan, powiedziała:

– Pielęgniarki stały na czele walki z Covid od czasu pojawienia się wirusa. Podejmujemy teraz te ważne kroki przeciwko temu okropnemu wirusowi.

Dzisiaj po południu w szpitalach St. James i Beaumont w Dublinie, a także w szpitalach uniwersyteckich w Cork i Galway, podane zostaną kolejne szczepionki.

Bogdan Feręc

Źr: Twitter-HSE

Polska-IE: Udostępnij
Papież Franciszek m
Tomik ilustrowany Al
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian