Pierwsza faza odmrożenia zgodnie z planem

Ministerstwo Zdrowia przeprowadziło ankietę wśród mieszkańców Irlandii, a ta dotyczyła koronawirusa i jego stopnia oddziaływania na wyspę.  

Informując o spadającej ilości zgonów spowodowanych koronawirusem, a tych było wczoraj 15, co dało ogólną liczbę śmierci 1467 oraz o 139 nowych zakażeniach, dyrektor medyczny w Departamencie Zdrowia dr Tony Holohan powiedział, iż spodziewa się, że kraj zacznie wdrażać „mapę drogową” zgodnie z planem.

To nie wszystko, o czym informowało Ministerstwo Zdrowia, bo opublikowało wyniki ankiety, jaką przeprowadzono na 1270 osobach, a okazało się, że 43% badanych uważa, iż najgorszy wybuch irlandzkiej epidemii Covid-19, mamy już za sobą. 29% respondentów jest przekonana, że to najgorsze przyszło właśnie teraz, a 17% stwierdziło, że zbliżamy się do końca i ilość zachorowań będzie się teraz tylko zmniejszać.

Komentując te dane, dr Tony Holohan powiedział, że o ile będziemy stosować się do zaleceń w kolejnych fazach odmrażania kraju, to powinniśmy uchronić się przed drugą, potężną falą zachorowań. Holohan nie wykluczył jednak wzrostu ilości zachorowań po odmrożeniu gospodarki, ale nie powinno być ich na tyle dużo, by ponownie wprowadzać surowe zasady izolacji. Nie można powiedzieć z pełnym przekonaniem, iż nie będą wracać pewne obostrzenia, ale mogą mieć one formę lokalną, więc dotyczyć wybranych rejonów lub firm.

Bogdan Feręc

Źr: Dept. of Helath

Polska-IE: Udostępnij...
Garda zmusi przybywa
W okresie pandemii z
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish