Pierwsi aresztowani na wiecu w Dublinie

W stolicy Irlandii odbywa się manifestacja sprzeciwu, w której bierze udział około 500 osób, natomiast protest zorganizowany jest m.in. przez grupę Yellow Vests Ireland na Custom House Quay.

Protestujący wyrażają swoje niezadowolenie ze wprowadzonych ograniczeń i powracających koronawirusowych obostrzeń, natomiast na Butt Bridge odbył się mniejszy kontrprotest, który już się zakończył. Niestety doszło też do nieprzyjemnych wydarzeń i Garda zmuszona była interweniować, co skutkuje czterema aresztowaniami.

Zatrzymano czterech mężczyzn, z czego jeden aresztowany został za naruszanie spokoju, dwóch panów za naruszanie zasad porządku publicznego, a czwarty za posiadanie broni ofensywnej. Garda nie wyjaśniła, do którego z protestów należeli zatrzymani.

Policjanci dodają jednak, że podczas manifestacji, nieznaczna ilość osób miała osłonięte twarze, a i nie było pośród protestujących zachowanego dystansu społecznego. Podczas demonstracji doszło również do przepychanek z policjantami, jednak jak mówią funkcjonariusze, szybko zapanowano nad sytuacją.

Bogdan Feręc

Źr/Zdj: RTE/Garda

Polska-IE: Udostępnij
Będziemy pluć nie
Szara strefa covidow
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian