Pięć hrabstw z ostrzeżeniem o silnym wietrze

Met Éireann wprowadzi 12-godzinny alert pogodowy, a ma to związek ze spodziewanymi ulewnymi opadami deszczu i silnym wiatrem.

Meteorolodzy spodziewają się opadów o sumie 40 mm na każdy metr kwadratowy, a do tego, zacznie mocno wiać. Wieczorne ulewy i silny wiatr towarzyszyć na będzie przez całą noc, co nawiasem mówiąc, zapoczątkuje okres kilkudniowej złej pogody, a ten, o czym informowaliśmy już wcześniej, może zakończyć się nadejściem huraganu Epsilon.

Dla hrabstw Galway i Mayo ostrzeżenie o silnych opadach deszczu zacznie obowiązywać dzisiaj o godzinie 21:00 i potrwa do 9:00 w sobotę. Oba hrabstwa mogą spodziewać się również zalań i podtopień, ponieważ systemy odprowadzania wody opadowej, mogą mieć problemy z jej szybkim odprowadzeniem.

Ostrzeżenie o statusie żółtym, mówiące o silnym wietrze, wejdzie w życie o godzinie 22:00 i potrwa do soboty do 7:00, a obowiązywać ma dla hrabstw Donegal, Galway, Mayo, Clare i Kerry.

Wg Met Éireann, jeżeli myszkujący po Oceanie Atlantyckim huragan Epsilon utrzyma obecny kierunek, to dotrze do nas w okolicach wtorku. Obecnie prędkość wiatru w tym układzie niskiego ciśnienia wzrosła do 175 km/h, a jeszcze wczoraj było to niewiele ponad 160 km/h.

Bogdan Feręc

Źr: Met Eireann

Polska-IE: Udostępnij
Chef Jakub – Writt
Niektóre szkoły mo
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian