Piątek ze słońcem – sobota nie

O ile dzisiaj cały kraj będzie mógł się radować promieniami słońca, to już nadchodzącej nocy pogoda mocno się popsuje i sobota będzie deszczowa.

Piątek rozpocznie się zamgleniami w niektórych regionach kraju, ale będzie to dzień suchy, a dużą ilością słońca, ale zimny. Maksymalne temperatury od 6 do 10 stopni Celsjusza, czyli lekko poniżej normy, a wiatr słaby.

Wieczorem ponownie odczujemy szybki spadek temperatur, a te oscylować będą w granicach od -1 do +3 stopni. Około północy zacznie padać deszcz i z zachodu przesuwać się będzie do centrum oraz na wschód.

Sobota deszczowa w całym niemal kraju, chociaż najmniej opadów powinno występować na wschodzie wyspy. Rozpogodzenia przewidywane są od godzin południowych, ale nadal może przelotnie padać. Słońce po południu pojawi się na zachodzie i południu Irlandii, a wiatr będzie słaby do umiarkowanego. Temperatury ponownie od 6 do 10 stopni Celsjusza.

Noc zimna, możliwe przygruntowe przymrozki.

Niedziela głównie sucha, ale zdarzać się będą przelotne opady, a te zdominują hrabstwa Ulster i Leinster. W temperaturze bez zmian, a wiatr północno-wschodni umiarkowany.

Wieczorem przymrozki, które wraz z upływem nocy będą zanikać, ponieważ od zachodu nasunie się nad wyspę front atmosferyczny, a ten przyniesie delikatne ocieplenie i intensywne opady deszczu.

Zapowiada się też bardzo mokry początek przyszłego tygodnia z porannymi ulewami w poniedziałek.

Bogdan Feręc

Źr: Met Eireann

Podziel się:

Partia Pracy chce pr
Zgoda na seks, nie m
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish
RSS
Facebook
Facebook
LinkedIn