Phil Hogan zrezygnował. Szkoda, bo to była ważna osoba w UE

W związku z kontrowersjami, jakie pojawiły się w czasie, kiedy unijny komisarz gościł w Irlandii, Phil Hogan zrezygnował z zajmowania przez siebie stanowiska w Unii Europejskiej.

Problemy Phila Hogana zaczęły się, kiedy wziął udział w kolacji Oireachtas Golf Society w Clifden w hrabstwie Galway. Wczoraj Hogan przekazał przewodniczącej Komisji Europejskie Ursuli von der Leyen szczegółowe informacje na temat swojego udziału w wydarzeniu oraz ruchów podczas pobytu w Irlandii. 

Przed przylotem do kraju, przeprowadził test na obecność koronawirusa i uznał, że skoro uzyskał wynik negatywny, zwolniło go to z wymogu ograniczenia ruchów na 14 dni.

Departament Zdrowia wydał jednak oświadczenie, w którym stwierdzono, że osoba jest zobowiązana do ograniczenia ruchu na 14 dni, jeśli przybywa do Irlandii z kraju, który nie znajduje się na zielonej liście.

*

Na tej podstawie rozpętało się w kraju małe piekło i w konsekwencji, Irlandia straciła bardzo ważną osobę w Unii Europejskiej. O ile nadal uważał będę, że zarówno władza, jak i zwykli obywatele powinni traktowani być przez prawo jednakowo, to w tym przypadku, wolałbym, aby Hogan pozostał na swoim stanowisku, wyłącznie z przyczyn gospodarczych i interesu Zielonej Wyspy.

Bogdan Feręc

Źr/Zdj: RTE

Polska-IE: Udostępnij
Znowu ulewny deszcz.
NARKOTYKI WYPADŁY Z