PFzI: ZAPLANOWANO POWRÓT LIGI IRLANDZKIEJ

W środę 22 kwietnia doszło do telekonferencyjnego spotkania władz piłkarskich w Irlandii. Tematem oczywiście były rozgrywki ligowe, których powrót przypomnijmy został zaplanowany na 19 czerwca.

Konferencja odbyła się 24 godziny po decyzji rządu Irlandii zakazującego do końca sierpnia imprez masowych powyżej 5 tys. osób.
Na spotkaniu nie podjęto konkretnych decyzji, ale przedstawiono kilka wariantów powrotu rozgrywek ligowych w Irlandii:

•Wznowienie ligi 19 czerwca, bez udziału publiczności, koniec rozgrywek w grudniu

•Wznowienie ligi 19 czerwca, bez udziału publiczności lub przy ograniczeniu publiczności do 25% lub 50% pojemności stadionu, koniec rozgrywek w grudniu

•Wznowienie rozgrywek w lipcu lub sierpniu

•Wznowienie rozgrywek we wrześniu i rozegranie krótszego sezonu, który zakończyłby się w grudniu

•Wznowienie rozgrywek we wrześniu i rozegranie pełnego sezonu, który zakończyłby się w lutym 2021

Federacja wraz z klubami i władzami ligi ma przeanalizować aspekt finansowy powyższych wariantów w szczególności scenariusz rozgrywania meczów bez udziału publiczności. Dokładniejsze dane finansowe pozwolą władzom piłkarskim sprawdzić możliwość wsparcia dla klubów ze strony FIFA lub ewentualne przychody z praw do pokazywania spotkań na żywo.

Kluby podobno rozpatrzyły już za i przeciw powrotu do grania w czerwcu przy pustych trybunach i są przeciwne temu pomysłowi. Ostateczna rekomendacja Związku FAI i władz ligi co do powrotu do rozgrywek ma nastąpić przed 5 maja, czyli przed decyzją rządu Irlandii w sprawie kontynuowania lub uchylenia ograniczeń w przemieszczaniu się.

Bartosz Bukowski – Polscy Fani z Irlandii>>>

Zdjęcia: INPHO/Ciaran Culligan, Twitter/sseairtricityleague

Polska-IE: Udostępnij...
Znikające komentarz
Ryanair nie wznowi l
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish