PFzI: MECZ POLSKA U20 – HOLANDIA U20 W KALISZU

Bardzo ciekawie zapowiada się nadchodzące wydarzenie sportowe dla mieszkańców Kalisza.
Reprezentacja Polski u20 zmierzy się z rówieśnikami z Holandii.

Spotkanie zostało już oficjalnie potwierdzone, odbędzie się 14 października, a areną zmagań obu reprezentacji będzie Stadion Miejski w Kaliszu przy ulicy Łódzkiej.
Drużyny będą walczyć o punkty w ramach rozgrywek Elite League u20. Na tą chwilę Nasi rozegrali w grupie dwa spotkania. Niestety, żadnego nie zdołali wygrać. Musieli uznać wyższość Włochów w pierwszym meczu i Portugalii w drugim.
Holandia w dwóch dotychczasowych meczach zdobyła 1 punkt i plasuje się o jedną pozycję wyżej niż Polska. Mamy nadzieję, że atut „swojego” stadionu pomoże w wywalczeniu 3 punktów.
O ilość kibiców Biało-Czerwonych nie musimy się martwić, ponieważ wstęp na mecz jest bezpłatny. Warto przypomnieć, że ostatni mecz drużyny narodowej ( reprezentacji olimpijskiej) kibice w Kaliszu mogli oglądać w 1996 roku. Jak widać taka okazja nie pojawia się zbyt często.
Z informacji które przekazał Polski Związek Piłki Nożnej w kadrze biało-czerwonych znajdzie się czterech piłkarzy grający w zagranicznych klubach. Będą to Jakub Kiwior i Dawid Kurminowski (obaj MKS Żilina), Adrian Stanilewicz (Bayer 04 Leverkusen) i Marcel Zylla (Bayern Monachium).

Dla przypomnienia – mecz odbędzie sie 14 października o godzinie 17:00 w Kaliszu.

TC – Polscy Fani z Irlandii

Zdjęcia Stadionu Miejskiego w Kaliszu dzięki uprzejmości Pana Pawła Kowalskiego z Kaliszbydron

Polska-IE
Bez krtani wciąż m
Prezydent i Pierwsza
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish