PFzI: IRLANDZKI PIŁKARZ PRZED SĄDEM ZA…NAPAŚĆ NA OCHRONIARZA PODCZAS MECZU

Do sądu okręgowego w Sligo w północno-zachodniej Irlandii trafiła właśnie nietypowa sprawa. Otóż oskarżony o napaść na porządkowego w trakcie meczu został jeden z piłkarzy biorących udział w spotkaniu piłkarskim.

Do zdarzenia doszło w sierpniu zeszłego roku w trakcie meczu drugiej rundy Pucharu Irlandii, kiedy do Sligo na mecz z miejscowym Rovers przyjechał drugoligowy Limerick FC. Mecz od samego początku miał bardzo nietypowy przebieg. Po zaledwie siedmiu minutach niżej notowani goście prowadzili 2-0 po golach Karla O’Sullivana. Gospodarze tuż po upływie drugiego kwadransa zdołali doprowadzić do remisu. W 35 minucie mogli objąć prowadzenie, ale rzutu karnego nie wykorzystał Ronan Coughlan. Tuż przed przerwą oba zespoły straciły po jednym zwodniku: za uderzenie rywala głową z boiska wyleciał obrońca gospodarzy Dante Leverock, a za dwie żółte kartki wykluczony został piłkarz gości Shaun Kelly.

W drugiej połowie przewaga gospodarzy była już niepodważalna (ostatecznie wygrali 6-2), ale nie mogło być inaczej skoro goście kończyli ten mecz w ósemkę. W 62 minucie czerwoną kartkę otrzymał bowiem Clyde O’Connel, a dwie minuty później doszło do zdarzenia, który ma swój finał w sądzie. Po piłkę wybitą na aut udał się pomocnik Jason Hughes, który starł się ze znajdującym się w pobliżu porządkowym. W efekcie porządkowemu udzielona musiała zostać pomoc. Całe zdarzenie miało miejsce tuż przed trybuną zajmowaną przez najbardziej zagorzałych sympatyków Sligo Rovers. Sędzia główny tego spotkania Rob Henessy po naradzie z sędzią liniowym zdecydował się wyrzucić pomocnika gości z boiska. Warto też wspomnieć, że Jason Hughes w przeszłości występował w zespole ze Sligo.

Oskarżonego 29-letniego piłkarza z Limerick nie było w czwartek w sądzie w związku z restrykcjami związanymi z koronawirusem. Sąd odroczył sprawę do 2-go lipca. Prawnik piłkarza zapowiedział obronę swojego klienta przed stawianymi mu zarzutami. Będziemy przyglądać się tej sprawie i o ostatecznych decyzjach poinformujemy na naszym portalu.