Pfizer „produkować” będzie szczepionkę w Dublinie

Irlandzki oddział firmy Pfizer poinformował o rozpoczynającej się właśnie inwestycji, a ta przyniesie rozwinięcie produkcji oraz dodatkowe miejsca pracy.

33 mln € zainwestowanie zostanie do końca roku w irlandzką odnogę firmy Pfizer, co da rozwinięcie obecnego poziomu produkcji, a jednocześnie do końca roku, zwiększony zostanie stan osobowy załogi. Mówi się, że zatrudnionych zostanie dodatkowo 75 osób, które znajdą pracę zarówno na linii produkcyjnej, jak i w innych działach Pfizera w Dublinie.

Będzie to duży impuls rozwojowy, powiedział wiceprezes firmy Pfizer ds. dostaw globalnych dr Paul Duffy, który spodziewa się również, iż to pierwszy krok do znacznego zwiększenia znaczenia dublińskiego oddziału.

W irlandzkiej prasie pojawiło się już sporo informacji w tej sprawie, ale część nieco mija się z prawdą, a dziennikarze donosili, iż właśnie w Dublinie, produkowana będzie szczepionka przeciwko Covid-19. Nie ma jeszcze takich planów, bo obecne inwestycje związane będą z produkcją, ale komponentów do produkcji szczepionki mRNA na Covid-19, co podkreśla się w oficjalnym komunikacie firmy Pfizer. Pojawią się jednak możliwości, aby sama szczepionka produkowana była w Irlandii i teoretycznie możliwe jest uruchomienie jej produkcji na wyspie, ale decyzji w tej sprawie, jeszcze nie ma. Co ważne, na rozpoczęcie produkcji trzeba czekać przynajmniej do końca roku, bo dopiero w grudniu, kiedy zakończy się proces inwestycyjny, wtedy więc pojawi się możliwość produkcyjna związana z przygotowaniem procesu produkcji szczepionki.

Obecnie zwiększane są możliwości wytwórcze zakładu i modernizowana będzie jedna z linii produkcyjnych.

Bogdan Feręc

Źr: The Times

Polska-IE: Udostępnij
Rząd omówił atak
W Londynie nie ma ju
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian