Penney’s wycofuje niektóre kosmetyki – znaleziono w nich bakterie

Dyskont detaliczny Penney’s informuje swoich klientów, iż ze sprzedaży wycofanych zostaje kilka produktów kosmetycznych, ponieważ mogą powodować niepożądane skutki zdrowotne.

Ze sprzedaży wycofana jest obecnie partia kosmetyków Penney’s Primer Water: węgiel drzewny, arbuz i kokos, w której znaleziono nadmierne ilości bakterii tlenowych mezofile, które doskonale namnażają się w temperaturach od 30 do 40 stopni Celsjusza, ale i w niższych, ich rozwój nie jest zatrzymany, a jedynie spowolniony.

Rutynowe testy potwierdziły, iż doszło do nadmiernego rozwoju bakterii, więc z powodu obaw o bezpieczeństwo klientów, Penney’s zdecydował o wycofaniu partii produktów z rynku.

Jednocześnie władze Penney’s informują, że zakupione już kosmetyki z serii Penney’s Primer Water mogą, być zwrócone do dowolnego sklepu tej sieci na terenie kraju, a detalista zwróci pieniądze. Penney’s zaznacza, że podczas zwrotu wymienionych kosmetyków, nie będzie wymagał okazania dowodu zakupu.

Wg ekspertów, zbyt duża ilość bakterii z grupy mezofile może powodować podrażnienia skóry lub mieć niekorzystny wpływ na oczy.

Bogdan Feręc

Źr/Zdj: Penney’s

Polska-IE
Kancelarie adwokacki
Paliwa mogą zdroże
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish