Penneys dementuje informację

Media w Irlandii padły ofiarami oszustwa, o czym poinformowała rzeczniczka sieci Penneys, która zdementowała informację, że sklepy tej sieci mają otworzyć się 8 czerwca.

Władze Penneys nie wydały takiego oświadczenia, a informacja pojawiła się na fałszywej stronie i za pośrednictwem mediów, które otrzymały tę wiadomość, rozpowszechniana była na Facebooku i w innych mediach społecznościowych. Jako pierwszy informację o otwarciu Penneysa podał The Journal, a następnie inne internetowe wydania gazet i portale informacyjne, w tym Polska-IE.

W dzisiejszym oświadczeniu firmy Penneys, które dotarło również do naszej redakcji, przeczytaliśmy, że sklepy tej sieci uruchamiane będą zgodnie z harmonogramem, jaki nakreślony został przez irlandzki rząd, więc najwcześniej 29 czerwca. Penneys nie potwierdza również, że w sklepach tej sieci wymagane będą maseczki na twarzy i inne środki zabezpieczające, co także zawarte było na stronie podszywającej się pod Penneysa.

Tuż po otrzymaniu informacji o fałszywej stronie, wystosowaliśmy przeprosiny, a i zapewniliśmy rzeczniczkę sieci Penneys, że nie było naszą intencją wprowadzanie w błąd klientów i sympatyków tej sieci.

Bogdan Feręc

Źr: Penneys

Polska-IE: Udostępnij...
Irlandzka gospodarka
Nasza Ambasada w Dub
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish