PayPal zwalnia, a Penneys zatrudnia

Rynek pracy widocznie się zmienił, co wywołuje niepokój pracowników, ponieważ niektóre z branż i sektorów, bardzo mocno się restrukturyzują, a to prowadzi często do zwolnień pracowników.

Mniejsze zapotrzebowanie na siłę roboczą wywołane zostało zmianami w sposobie pracy, więc przeniesieniem jej do warunków zdalnych. Jednoczenie zmieniły się również przyzwyczajenia konsumentów i ci, rozpierzchli się po sieci, czyli niektóre firmy, cierpią z powodu spadku ilości klientów, a w konsekwencji dochodów.

Ograniczanie kosztów prowadzenia działalności to kolejna składowa zmian, na irlandzkim rynku pracy, a tak właśnie postępuje irlandzki oddział PayPal, który zapowiedział, że w Dublinie i Dundalk, zwolni 131 pracowników. Powodem takiego postępowania jest przeniesienie części operacji poza granice Irlandii, co PayPal podkreśla w swoim komunikacie.

Jednocześnie zaznaczono, iż zwalniani pracownicy, będą mogli ubiegać się o inne stanowiska w PayPal, a także otrzymają rozbudowany pakiet wsparcia.

W inny sposób do zagadnień pracowniczych podchodzi Penneys, który w tych dniach, rozpocznie rekrutację nowych pracowników, a spodziewa się, że ci będą mu potrzebni, kiedy ponownie będzie możliwe otwarcie placówek tej sieci. Akcja naboru pracowników trwać ma przez kilka miesięcy, a obecnie koncentruje się na Cork. Penneys zaznacza jednak, że i w innych miastach potrzebować będzie dodatkowych rąk do pracy, więc oferty zatrudnienia, pojawią się w całej Irlandii.

Penneys spodziewa się również, że swoje placówki, będzie mógł uruchomić już w maju, co wynika z zapowiedzi rządu.

Więcej informacji o ofertach pracy, znajduje się na stronie internetowej Penneys, w zakładce „kariera”.

Bogdan Feręc

Źr: PayPal/Penneys

Polska-IE: Udostępnij
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian