Patrykowa parada jest już zaplanowana

Fáilte Ireland poinformowało, że zaplanowało już samą paradę z okazji Dnia Świętego Patryka i imprezy towarzyszące, które odbędą się w marcu 2022 roku w stolicy Irlandii.

Jak podkreślają organizatorzy, taką zgodę, wyraził również Dublin City Council, który uważa, że do marca, nie będzie w Irlandii problemu z koronawirusem, a tylko on może popsuć plany związane z organizacją parady.

Wg Fáilte Ireland zarówno parada, jak i cały Festiwal Dnia Świętego Patryka w Dublinie, który przyciąga setki tysięcy osób z kraju i zagranicy, odbędzie się normalnie, chociaż mogą być zastosowane niektóre ze środków bezpieczeństwa zdrowotnego, czyli maski i zalecany będzie, (niemożliwy do utrzymania), dystans społeczny.

Festiwal St. Patrick Day ma być w przyszłym roku w Dublinie imprezą pięciodniową, a co roku, przed pandemią, przynosił irlandzkiej gospodarce około 70 milionów euro wpływów. W roku przyszłym, organizatorzy nie spodziewają się takiej kwoty, ale mają nadzieję, że nie będzie ona wiele niższa.

W komunikacie zaznaczono, że Festiwal, podlegać będzie zasadom i ograniczeniom, jakie obowiązywać będą w 2022 roku, ale i w tym zakresie, organizatorzy są dobrej myśli, więc nie przewidują specjalnych perturbacji.

Organizatorzy dublińskiej parady z okazji Dnia Świętego Patryka przypominają, że przyciągnęła ona w 2019 roku ponad pół miliona osób, w tym 100 000 gości zagranicznych.

Do Patrykowych parad i imprez towarzyszących, przygotowują się też inne miasta w kraju, a zapowiadają jednocześnie, powrót innych imprez, jakie odbywały się w przedpandemicznej „erze”.

Bogdan Feręc

Źr: The Times

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
„Nie należy panik
Nie będzie białych
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська