Paszport do pracy

Ministerstwo Zdrowia zastanawia się, w jaki sposób po przedłużeniu blokady kraju, ten zacząć uruchamiać i nie jest wykluczone, że już wkrótce, doczekamy się swoistych zezwoleń na pracę.

Pojawiły się propozycje naukowców z dziedziny wirusologii, że po okresie, o którym poinformował wczoraj rząd, czyli po 5 maja, a niektórzy wcześniej, jeżeli będziemy chcieli wrócić do pracy, potrzebne będzie nam specjalne zezwolenie, nazywane „paszportem immunologicznym”. Taki dokument uprawniałby nas do powrotu do zakładu pracy, ale żeby go otrzymać, wcześniej należy poddać się badaniu w kierunku koronawirusa. Ten dopiero będzie podstawą do wydania zezwolenia na pracę.

Test, co istotne, nie będzie wyłącznie odpowiedzią na pytanie, czy jesteśmy chorzy lub nie, ale w naszych organizmach muszą znajdować się przeciwciała blokujące wirusa Covid-19, bo to daje podstawę do twierdzenia, że jesteśmy mniej narażeni na zachorowanie, niż osoby bez takich przeciwciał.

Przeciwciała Covid-19, znajdują się zazwyczaj w ciele człowieka, którzy przeszedł chorobę bezobjawowo, czy też został wyleczony, a wtedy system immunologiczny wytwarza przeciwciała, które potrafią radzić sobie z tym zakażeniem.

Test wykonuje się poprzez badanie krwi i tylko na tej podstawie lekarze są w stanie określić, czy posiadamy przeciwciała, czy organizm takich nie wyprodukował.

Obecnie to dopiero propozycja irlandzkiego świata nauki, która omówiona zostanie w zespołach konsultacyjnych, a te, zaopiniują tę sugestię, by swoje zdanie przekazać rządowi, który może wydać rozporządzenie o wprowadzeniu okresowych „paszportów immunologicznych”.  

Bogdan Feręc

Źr: Independent

Polska-IE: Udostępnij...
Potrawy świąteczne
Irlandia nadal oczek
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish