Pastylki zamiast pasty do zębów?

Coraz większą popularnością wśród pacjentów cieszą się pastylki do mycia zębów, które mają zastąpić tradycyjną pastę. Sięgają po nie zwłaszcza osoby, dla których liczy się ekologiczny tryb życia.

Pastylki do mycia zębów nie są co prawda dostępne w polskich sklepach czy drogeriach, ale można je bez problemu kupić na zagranicznych portalach handlowych. Opakowanie zawierające 125 sztuk pastylek kosztuje około 25 zł, do tego doliczyć trzeba jeszcze koszty przesyłki.

Jak reklamują je producenci? Pastylkę należy włożyć do ust, rozgryźć, a następnie szczotkować zęby zwilżoną szczoteczką. Co prawda nie pienią się one tak mocno jak tradycyjna pasta, ale są zapakowane w papier, a nie plastikową tubkę, a na dodatek – jak zapewniają producenci – pozbawione są różnego rodzaju niezbyt ekologicznych substancji chemicznych.

Pastylki do mycia zębów popularne są m.in. w Wielkiej Brytanii. Jedna z tamtejszych marek kosmetycznych wypuściła na rynek całą ich serię, np. o smaku coli, mięty, limonki, a nawet ginu z tonikiem. Opakowania pochodzą z recyklingu, a pastylki na pierwszy rzut oka przypominają pudrowe cukierki.

Eksperci zalecają jednak, by zachować ostrożność w stosowaniu tego typu produktów. Ich skuteczność w ochronie zębów przed próchnicą powinna najpierw zostać bowiem sprawdzona w badaniach klinicznych.

Źródło: www.dentonet.pl

Artykuł nadesłała Klinika Stomatologiczna NovoDent-Med>>>

Polska-IE: Udostępnij
US steps up sanction
Minister zdrowia oba
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian