Pasażerowie muszą otrzymać rekompensatę za niezrealizowane loty

Rzecznik Sinn Féin ds. transportu Darren O’Rourke powiedział, że opóźnienia w odprawach na lotnisku w Dublinie są porażką kierownictwa i wezwał DAA do zapewnienia pasażerom rekompensaty, a nie kary za spóźnienie na lot w wyniku opóźnień.

Poseł z Meath East powiedział, że kierownictwo DAA i ministrowie Eamon Ryan oraz Hildegarde Naughton, powinni stawić się przed Komitetem Transportu Oireachtas, aby wyjaśnić zamieszanie i nakreślić, jak to rozwiązać.

Poseł O’Rourke powiedział:

– Ponownie byliśmy świadkami chaotycznych scen na lotnisku w Dublinie, z prawdopodobną konsekwencją spóźnienia się pasażerów na loty. To jest całkowicie nie do przyjęcia. To porażka zarządzania. To nieumiejętność przygotowania się na znane zapotrzebowanie. Odsyłanie pasażerów do swoich linii lotniczych w celu zmiany rezerwacji jest obelgą. Pasażerowie mogą przegapić loty nie z własnej winy. DAA jest odpowiedzialne za zarządzanie lotniskiem i jako takie jest odpowiedzialne za zapewnienie systemów zapewniających terminową obsługę pasażerów. Jeśli pasażerowie przybyli na czas, ale spóźnili się na loty z powodu nadmiernych opóźnień spowodowanych przez DAA, pasażerowie nie powinni być dalej karani. Ponadto, aby zająć się tymi kwestiami bardziej kompleksowo, kierownictwo DAA i ministrowie Eamon Ryan, a także Hildegarde Naughton powinni pilnie zająć się tą sprawą przed Komisją Transportu Oireachtas. Nie jesteśmy jeszcze w pełni lata i jasne jest, że plany awaryjne zawiodły. Plany A i B się nie powiodły. Co to jest plan C? Czy personel można zatrudnić szybciej lub na przykład lepiej wykorzystać przepustowość na innych lotniskach? Są opcje. Potrzebujemy odpowiedzi i pilnych działań. 

Bogdan Feręc

Źr: Sinn Fein

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська