Partia Pracy chce szopki szczepień

Do niedawna opozycja zarzucała rządowi i Krajowemu Zespołowi ds. Zdrowia Publicznego, że karmi się codziennymi konferencjami, informując o ilości zakażeń i zgonów, a i straszy ludzi pandemicznymi wynikami.

Teraz to opozycyjna Partia Pracy, pod światłym przewodnictwem Alana Kelly chce, by rząd rozpoczął szopkę informacyjną z zakresu szczepień dokonanych. Laburzyści wymyślili, że rząd lub działające w jego imieniu instytucje, powinny przekazywać codzienne informacje, w zakresie postępów szczepień. Wg Partii Pracy, rząd, „musi” zacząć publikować codzienne aktualizacje ilości osób, które otrzymują szczepionki Covid-19.

Lider Labour Party Alen Kelly powiedział:

– W ostatnich dniach mamy do czynienia z bardzo pozytywnymi wydarzeniami w związku z pierwszymi szczepieniami. Musimy to kontynuować, ale musimy również zachować pełną przejrzystość wobec opinii publicznej, jeśli chodzi o ilość dostępnych nam szczepień. To bardzo ważne, abyśmy w przejrzysty sposób przedstawiali postępy, jakie robimy, aktualizując codziennie ludzi na stronie HSE, dane liczbowe dotyczące liczby osób zaszczepionych każdego dnia, typ szczepień oraz opis liczby szczepionek, które zostały podane.

*

Tak się zastanawiam, co to zmieni? Wirus zniknie szybciej, szczepić będą więcej osób, szczepionki szybciej docierać będą na wyspę? Po co Mr. Kelly?

Bogdan Feręc

Źr: The Times

Polska-IE: Udostępnij
Rozwód został zatw
Granicy na wyspie ni
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian