Partia Pracy chce przełamać irlandzki monopol władzy

W nadchodzącą sobotę rozpocznie się w Mullingar konwencja Partii Pracy, a członkowie tego ugrupowania, chcieliby, przełamać monopol na władzę dwóch największych ugrupowań.

Z całą pewnością można powiedzieć, że dużo na konwencji będzie mówić się o kondycji ugrupowania, a tego nie można uznać za znaczącą siłę polityczną w Irlandii, bo sondażowe wyniki oscylujące w okolicach 5% poparcia, nie są zbyt optymistyczne.

Niektórzy z laburzystów są jednak zdania, że ugrupowanie jest obecnie w stanie permanentnej odbudowy, a już wkrótce zaproponuje rozwiązania, które znacząco wzmocnią tę partię.

Partia Pracy chce uzyskać lepszy wynik poparcia, ale też wyborczy, poprzez postępowe działania na rzecz wielu mieszkańców Irlandii oraz zmianę prowadzonej dotychczas polityki. Wstępem do tych działań mają stać się nadchodzące wybory uzupełniające do Dáil, a w tych Labour Party chce uzyskać dobry wynik, czyli wprowadzić do irlandzkiego parlamentu dodatkowych posłów.

Laburzyści kłaść będą w swoich działaniach nacisk na kwestie istotne społecznie, czyli kryzys mieszkaniowy i w służbie zdrowia, wprowadzenie całkowicie bezpłatnej edukacji, ale zaproponują także rozwiązania dotyczące rynku najmu mieszkań. To nie wszystko, bo w propozycjach znalazły się też kwestie środowiskowe i transportu publicznego, a i wprowadzenie zasad równowagi pomiędzy życiem zawodowym a prywatnym.

Partia Pracy będzie otwarta na propozycje płynące z kręgów rządowych, więc nie będzie twardą opozycją, a chce współpracować dla dobra społeczeństwa.

Kolejnym celem i to chyba najważniejszym, jaki postawiła sobie Labour Party, jest odzyskanie zaufania społecznego i wejście go grona ugrupowań silnych, dużych, które mają istotny wpływ na sprawy kraju, jak dzieje się to w przypadku siostry z Wielkiej Brytanii.

Partia Pracy przypominać będzie również wyborcom, że to Fianna Fáil w 2008 roku sprowadziła wyspę w wielki kryzys, a i Fine Gael, nie może szczycić się niektórymi posunięciami, a i wykazuje się nieudolnym kierowaniem kilkoma resortami. Ugrupowanie Brendana Howlina chciałoby też przyciągnąć do siebie ludzi młodych, więc rozpocznie wkrótce kampanie promocyjne.

Bogdan Feręc

Źr/Zdj: Labour Party

Polska-IE
Świąteczne Radio r
Piątek ze słońcem
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish