Partia ludzi i dla ludzi. Fine Gael będzie dla nas

Fine Gael ma przyjąć nowe podejście do tworzenia polityki mającej na celu rozwiązywanie problemów kraju i problemów irlandzkiego społeczeństwa.

Po internetowym spotkaniu z członkami partii parlamentarnej Fine Gael jej przewodniczący Richard Bruton powiedział, że parlamentarzyści i posłowie do Parlamentu Europejskiego zgodzili się na nowatorskie podejście do wielu zagadnień.

Richard Bruton:

– Partia parlamentarna Fine Gael dąży do tego, by stać się partią najbardziej efektywną w porozumiewaniu się, artykułowaniu i rozwiązywaniu problemów w naszym społeczeństwie. Jeszcze nigdy innowacje w polityce nie były tak ważne, jak obecnie, gdy borykamy się z transformacją dokonaną przez Covid-19. Musimy wyjść poza tradycyjne źródła tworzenia polityki i zaangażować zainteresowanych członków społeczeństwa spoza świata politycznego w pilne kwestie w naszych lokalnych i globalnych społecznościach. Żeby to osiągnąć, Fine Gael zdecydowało się na założenie szeroko zakrojonych laboratoriów politycznych, które będą pionierami nowych pomysłów. Prace będą nadzorowane przez zarząd, który będzie miał znaczną niezależność w opracowywaniu i publikowaniu nowych propozycji. Chociaż partia parlamentarna pozostanie ostatecznym autorytetem w zakresie kształtowania polityki, będzie to ekscytujący nowy wymiar myślenia politycznego. Chcę, aby Parlamentarna Partia Fine Gael stała się ekscytującym forum, na którym nowe myślenie zaowocuje, czy to w wychowywaniu nowych talentów, reagowaniu na globalne wyzwania czy budowaniu lokalnej odporności. Covid pokazał naszą współzależność i zdolność do nawiązywania kontaktów. Trzeba to ująć w nowy sposób, aby polityka działała na rzecz ludzi.

Tánaiste i szef Fine Gael Leo Varadkar powiedział, że Fine Gael musi ewoluować i dostosowywać się do szybko zmieniającego się świata.

Wicepremier Leo Varadkar:

– Decyzja moich kolegów z partii o przyjęciu nowego podejścia to dobra decyzja. Jedynie rzucając wyzwanie poprzednim strukturom partyjnym i procesom decyzyjnym możemy osiągnąć zmiany w naszym systemie politycznym, których ogólnym celem jest przyniesienie korzyści Irlandczykom, którym mamy szczęście służyć i dla których pracujemy.

*

No, no, no. Będzie tak nowatorsko, że aż zaczynam się bać, co mogą wymyślić „spin doktorzy”, czyli spece od propagandy i demagogii z Fine Gael, bo do tego sprowadza się pomysł. Kilka przykładów mamy z naszej ojczyzny, więc i obaw wiele.

Bogdan Feręc

Źr: Fine Gael

Polska-IE: Udostępnij
Chcesz płacić niż
Przerwano testy „s
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian