Parada będzie na 100 procent

Jak poinformowały nas władze miasta Galway, w tym roku, parada z okazji Dnia Świętego Patryka, odbędzie się z całą pewnością.

Informację potwierdzają zaprzyjaźnieni z redakcją portalu Polska-IE, radni miasta, a jednocześnie dodają, że nie ma powodu, by odwoływać tę imprezę, gdyż odbywa się na wolnym powietrzu. Poproszeni zostaliśmy również, aby za naszym pośrednictwem zaprosić wszystkich mieszkańców Irlandii do Galway, na cały weekend Świętego Patryka, bo imprezy, odbywać się będą do 17 do 20 marca.

To pierwsza parada od 2019 roku, a późniejsze, nie tylko w Galway, odwołane zostały z powodu pandemii koronairusa, co zwiesiło to tradycyjne irlandzkie święto na prawie dwa lata. Podejmowane były próby utrzymania imprezy w pamięci, gdyż organizowane w formie online, jednak utracono wtedy atmosferę tego dnia.

Aktualnie władze Galway, ale też wszystkich innych miast w Irlandii, dążą do tego, by Dzień Świętego Patryka i związane z nim obchody, na stałe powróciły do naszego życia kulturalnego i ponownie były wydarzeniem ogólnoświatowym, przyciągającym na wyspę tysiące turystów.

Władze Galway oczekują, że tegoroczna Parada Świętego Patryka, będzie czymś więcej, niż tylko kolejnym uczczeniem patrona Irlandii, bo stanie się radosny pożegnaniem czasów pandemii, ale i wskazaniem, w jakim kierunku zdążamy, czyli do całkowitego zniesienia wszelkich istniejących jeszcze ograniczeń.

W tym roku rząd wprowadził dodatkowy dzień wolny od pracy, co ma być uhonorowaniem osób, które na pierwszej linii walczyły z pandemią, ale też złożeniem hołdu osobom, które zmarły po zakażeniu koronawirusem, więc 18 marca, również jest dniem wolnym od pracy. Następnie mamy weekend, więc świętujemy całe cztery dni.

Bogdan Feręc

Źr: GCC

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська