Para Prezydencka w Watykanie. Audiencja u Papieża Franciszka

Prezydent Andrzej Duda z Małżonką Agatą Kornhauser-Dudą podczas wizyty w Watykanie zostali przyjęci na audiencji przez Papieża Franciszka. W tym roku przypada stulecie urodzin św. Jana Pawła II. 

Wśród tematów rozmowy Prezydenta RP z Ojcem Świętym znalazły się m.in. pandemia koronawirusa, sytuacja w Polsce i na świecie. – Ojciec Święty podziękował za to, że w tych trudnych czasach pamiętaliśmy także o innych narodach, za pomoc, jakiej udzieliliśmy Włochom, za pomoc, która dotarła tu, do Watykanu, a także do innych państw – mówił Andrzej Duda dziennikarzom. 

Wśród tematów rozmowy z Papieżem Prezydent wymienił też programy społeczne działające w Polsce. – Ojciec Święty Franciszek zwrócił uwagę na to, że prowadziliśmy w ostatnich latach bardzo skuteczną politykę dla rodziny. Ogromnie mi za to dziękował. Ze wzruszeniem przyjąłem te podziękowania – relacjonował.  WYPOWIEDŹ PREZYDENTA>>

Andrzej Duda był pierwszym prezydentem przyjętym przez papieża od początku pandemii. 

  • Msza św. przy grobie św. Jana Pawła II 

Prezydent wyraził radość, że mógł uczestniczyć we mszy świętej oraz wspólnie z Małżonką i polską delegacją złożyć wieniec na grobie Ojca Świętego Jana Pawła II, a także modlić się za Jego pośrednictwem o powodzenie dla naszej Ojczyzny i dla całego naszego narodu. 

Zobacz także:Spotkania Prezydenta z politykami w Rzymie [PL/EN]Rzym.

Prezydent o wspólnej walce z pandemią [PL/EN]

Monte Cassino. Upamiętnienie polskich żołnierzy [PL/EN]

Jak mówił już wczoraj Prezydent, setna rocznica urodzin św. Jana Pawła II to dla pokolenia JPII czas niezwykle istotny: – Czas przypominania przede wszystkim tego, czego nas nauczał Ojciec Święty Jan Paweł II, co mówił do nas o świecie, jak postrzegał nasze obowiązki jako Polaków, jako ludzi wierzących.

Na zakończenie pierwszej zagranicznej wizyty w II prezydenckiej kadencji, w Bazylice św. Bartłomieja na wyspie Tyberyjskiej Para Prezydencka spotkała się z założycielem wspólnoty Sant’Egidio prof. Andrea Riccardim oraz jej prezydentem prof. Marco Impagliazzo. Wspólnota Sant’Egidio (Świętego Idziego) opiekuje się ubogimi, biednymi i cierpiącymi na całym świecie.

Prezydent.pl

Polska-IE: Udostępnij
PRZECIW HANDLOWI LUD
Ruszył pierwszy sam
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian