PAP: Drugi lockdown będzie koniecznością?

– Nie poszliśmy błędną drogą budowania tzw. zbiorowej odporności. Nie idziemy też drogą państw, które kolejny raz wprowadzają całkowity lockdown – podkreślił w najnowszym wpisie w mediach społecznościowych, cytowany przez Wirtualną Polskę, Mateusz Morawiecki.

– W najbliższych tygodniach system opieki zdrowotnej może się zapaść – powiedział w rozmowie z Wirtualną Polską doktor Bartosz Fiałek. Zdaniem lekarza jedynym możliwym wyjściem z sytuacji może okazać się drugi lockdown. Rząd taki scenariusz dziś wyklucza.

Ministerstwo Zdrowia przekazało najnowsze dane. Na dzień 17 października br. to ponad 9,6 tys. nowych infekcji – to największa liczba dobowa od początku pandemii. Poinformowano też o 84 zgonach.

– Patrząc na nasze możliwości, żarty się skończyły i teraz ludzie powinni nastawić się na drugi lockdown. Miejsca w szpitalach nam uciekają, jedno po drugim. Tym samym w Warszawie ciężko znaleźć miejsce dla jakiegokolwiek pacjenta – komentuje Fiałek.

Ministerstwo Zdrowia przekazało, że z powodu koronawirusa hospitalizowanych jest 7612 pacjentów (przy 604 zajętych respiratorach). Kwarantanną objęto 327 507 osób. Resort podał też, że nadzorem sanitarno-epidemiologicznym objętych jest 45 605 osób.

Więcej na Wp.pl

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Polska-IE: Udostępnij
Piotr Słotwiński:
Powody, dla których
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian