Państwo będzie musiało zapłacić odszkodowania?

W sektorze pubów pojawiają się głosy właścicieli, że o ile władze kraju, nie wydadzą zezwolenia na ich otwarcie, to konsekwencją będzie likwidacja, a to pociągnie serię wniosków o wypłatę odszkodowań.

Jak twierdzą już teraz niektórzy przedstawiciele branży, puby będą w niezwykle trudnej sytuacji, aby przetrwać na rynku z wieloma koronawirusowymi ograniczeniami, więc po pierwsze będą potrzebować wsparcia państwa, a po drugie, muszą być otwarte, żeby utrzymać miejsca pracy.

Na tym jednak nie kończą się opinie wygłaszane przez przedstawicieli sektora pubów, bo wyrazili oni pogląd, iż o ile rząd, nie wyda pozwolenia na otwarcie tych miejsc, staną w obliczu bankructwa, ale zaznaczają, że bankructwa, które nie będzie spowodowane niewłaściwym zarządzaniem.

Dlatego właśnie tworzą się już grupy, które przygotowują się do kolejnych działań, a te skierowane będą przeciwko irlandzkiemu rządowi. Chodzi oczywiście o odszkodowania, bo właściciele pubów uważają, że to właśnie rząd przyczyni się do upadku tych miejsc, więc on powinien wypłacić odszkodowania firmom, które poprzez wprowadzenie ograniczeń, będą likwidowane.

Właściciele pubów czekają teraz na kolejne kroki rządu, w tym na 10 sierpnia, kiedy puby potencjalnie będą mogły być otwarte, jednak jeżeli do tego nie dojdzie, to mogą posypać się wnioski o wypłatę odszkodowań.

Z wyliczeń the Licensed Vintners Association wynika, że ponad 4500 pubów w całym kraju czeka na decyzję o ich ponownym otwarciu, a jeżeli taka nie zapadnie, to będzie to pierwszy krok do postawienia większości z nich w stan upadłości. Kolejnym będą działania prawne, więc wnioski do sądów, o wypłatę odszkodowań.

Bogdan Feręc

Źr: PA Media

Polska-IE: Udostępnij
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian