Pandemia zmieniła nawyki transportowe

Pokłosiem decyzji rządu o utrzymywaniu dystansu społecznego, jest wytworzony właśnie nowy trend transportowy, więc unikanie jazdy środkami transportu publicznego i wzrost zainteresowania pojazdami alternatywnymi.

Kierownik ds. sprzedaży i marketingu w firmie Skoot Garry Grace powiedział, że znacznie wzrosło zainteresowanie e-hulajnogami, więc sprzedaż po ponownym otwarciu punktów detalicznych znacznie się podniosła, a i obserwowano wzmożone obroty w sprzedaży online. W tym zakresie firma Skoot wysoki wzrost sprzedaży notowała już wcześniej, bo właśnie za pośrednictwem Internetu, klienci zamawiali więcej e-hulajnóg, przygotowując się do wprowadzenia w czyn postanowień o dystansie społecznym w środkach transportu publicznego.

Wiadomo, że w autobusie, tramwaju, czy nawet pociągu, trudno będzie odizolować się od współpasażerów, więc i o zakażenie koronawirusem łatwiej, a to legło prawdopodobnie u podstaw decyzji, by przynajmniej w pierwszych fazach odblokowywania kraju, dojeżdżać do pracy używając nietradycyjnych metod. Co ważne, aura obecnie sprzyja takim podróżom, więc firma spodziewa się, wciąż rosnącego zainteresowania ich produktami.

Garry Grace dodał też, że część osób wzięła sobie do serca zalecenia ekologów i dlatego przesiada się na e-hulajnogi, więc korzyść wg firmy Skoot, dwojaka. E-hulajnogi doskonale sprawdzają się na stosunkowo krótkich odcinkach miejskich, gdzie podróż piesza do pracy zajmuje około 30 minut, bo wtedy czas ten, skrócić można nawet o 70%. Natomiast jazda własnym samochodem lub autobusem, wydaje się w takim przypadku nieopłacalna, chociażby z punktu widzenia budżetu domowego.

Skoot przypomina też, że jazda e-hulajnogami po drogach publicznych jest nielegalna, a i problem może występować podczas poruszania się po chodniku, bo wskazuje na to przecież nazwa tej części drogi publicznej. Dozwolona jest jazda ścieżkami rowerowymi i to przy zachowaniu wszelkich zasad, jakie obowiązują rowerzystów.

Bogdan Feręc

Źr: Skoot

Polska-IE: Udostępnij...
Puby restauracyjne,
Problemy Ryana ujrza
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish