Pan planu szczepień

Uwaga rządu i mieszkańców Irlandii powinna dzisiaj skierowana zostać na ministra zdrowia Stephena Donnelly, który przedstawi gabinetowi plan szczepień i swoją opinię w zakresie znoszenia ograniczeń.

Z całą pewnością plan nakreślony przez ministra, zawierać będzie zasady dostarczania szczepionek do punktów ich podawania, ale i określa logistykę dostaw do kraju. To nie wszystko, bo minister Donnelly, określić miał też w swoich założeniach, jak realizowany będzie plan podawania szczepionki oraz poda ścisłe wytyczne, którymi kierować się będą władze medyczne kraju, podczas szczepienia poszczególnych grup.

Minister zdrowia jest również przekonany, że nie można zbyt szybko luzować zasad i ograniczeń, więc zgadza się z opinią premiera Martina, że piąty poziom obostrzeń, powinien zostać przedłużony, a dopiero 5 kwietnia, gabinet zastanawiać się, co zrobić dalej.

Jak stwierdził Stephen Donnelly, można liczyć na kwietniowe lekkie odmrożenie gospodarki i zniesienie części ograniczeń, ale tylko na poziomie krajowym. Tym samym potwierdził wcześniejsze opinie, które sugerowały, iż podróże zagraniczne, będą możliwe, ale wyłącznie z istotnych powodów.

Minister Donnelly nie chciał spekulować, czy latem, możliwe będzie poruszanie się po całym kraju oraz, czy możliwe będzie organizowanie koncertów na wolnym powietrzu.

Bogdan Feręc

Źr: The Irish Times

Polska-IE - © MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM
Czy jest szansa na i
Uderzenie przyszło
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian