Pamiątka z brexitu

Gabinet Borisa Johnsona jest zadowolony z opuszczenia Unii Europejskiej i z tego właśnie powodu postanowił upamiętnić 31 stycznia 2020 roku.

Brytyjski rząd poinformował, że właśnie z powodu brexitu wydana zostanie pamiątkowa moneta, a wszystkie budynki rządowe, podświetlone zostaną barwami narodowymi i informacjami o ostatnim dniu unijnego członkostwa.

W brytyjskiej telewizji wystąpi też ze specjalnym orędziem do narodu premier Boris Johnson, który chce w ten sposób zniwelować podziały społeczeństwa w kwestii brexitowej, przedstawiając korzyści z wyjścia z Unii Europejskiej.

Premier Johnson poinformuje też o planach jego rządu na najbliższe 10 lat, a jednocześnie naświetli planowane w kraju reformy, a te mają wynieść Zjednoczone Królestwo na kolejne gospodarcze szczyty.

Na Downing Street 10, a dokładnie na ścianie siedziby brytyjskich premierów, pojawi się też zegar, który odliczał będzie ostatnie 60 minut do opuszczenia przez Wielką Brytanię Unii Europejskiej.

Jednocześnie planowane są też pokazy fajerwerków, jednak tylko te, które zaplanowane są przez czynniki oficjalne, bo społeczeństwo Królestwa poproszono, aby powstrzymało się od okazywania radości w ten sposób, głównie ze względów bezpieczeństwa.

Bogdan Feręc

Źr: BBC/Gov.UK

Polska-IE
Nakaz wyłączania s
Kokaina dla każdego
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish