Pająk w domu. Wróg, czy przyjaciel?

O pająkach już było, ale w innej formie, bo nie mówiliśmy, że są one raczej pożyteczne.

Jak przekonują specjaliści od pajęczaków, te domowe, pomagają pozbyć się z domostw wielu niechcianych gości, czyli tzw. robaków. Otóż ten znienawidzony pająk, który siedzi sobie cichutko gdzieś w rogu pokoju przy suficie, może uwolnić nas od ciem odzieżowych, czyli moli, szczypaw i skorków oraz żyjących w naszych łazienkach rybików srebrzystych i cukrowych.

Oczywiście na tym nie koniec, bo pająki nawet zimową porą polują, chociaż znacznie rzadziej niż wiosną i latem, a wtedy mogą oczyścić dom z muszek domowych i owocówek, komarów oraz większych w rozmiarze, a nieszkodliwych komarnic. Polują też na karaluchy, muchy końskie, pchły i pluskwy, czyli większość domowego robactwa.

Teraz właśnie okazało się, że pająk w domu, nie tylko przynosi szczęście w interesach, ale i poluje na insekty, które jakże często nas denerwują.

Może więc przed przeniesieniem kolejnego pająka za wody Styksu*, zastanowimy się, czy ten, aby czyha na nasze życie, czy może jest naszym sprzymierzeńcem?  

Bogdan Feręc

*Styks – w mitologii greckiej główna spośród pięciu rzek Hadesu, przez którą musiała przeprawić się każda dusza zmarłej osoby w drodze do krainy zmarłych.

Polska-IE: Udostępnij
Zmuszą Johnsona do
Od stycznia zapłaci
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish