Pacjenci czekali w karetkach na przyjęcie do szpitala

Wczoraj przed szpitalem uniwersyteckim w Letterkenny oczekiwało kilka karetek pogotowia, a w tych, pacjenci na przyjęcie na oddziały.

Personel szpitala zapewnia, że sytuacja, do której doszło, spowodowana była dużą ilością osób zgłaszających się do tej placówki, a i brak łóżek, stał się kolejną przyczyną opóźnień w przyjmowaniu pacjentów. Władze Letterkenny University Hospital, przepraszają, iż do takiej sytuacji w ogóle doszło, a i stwierdziły, że uruchomionych zostało 11 dodatkowych łóżek.  

W kolejnych zdania wyjaśnienia czytamy, że do tej niepokojącej sytuacji doszło, mówi dyrekcja szpitala w Letterkenny, gdyż trzeba było poradzić sobie z wysokim poziomem pojawiających się pacjentów, w tym z tymi, u których podejrzewano zakażenie koronawirusem, jak i osób, z potwierdzonym Covid-19. Władze szpitala poinformowały jednocześnie, że to był bardzo pracowity weekend dla tej placówki, a ilość osób zgłaszających się do leczenia, spowodował przeciążenie strefy przeznaczonej dla covidowych pacjentów.

Dlatego kilka karetek, czekało przed szpitalem, ale pacjenci, którzy się tam znajdowali, mieli opiekę medyczną, a wcześniej poddano ich stan zdrowia ocenie przez zespoły kliniczne. Osoby, które nie zostały zakwalifikowane do grupy priorytetowej, ustawiono w kolejce do przyjęcia.

Do największych opóźnień w przyjmowaniu pacjentów w szpitalu w Letterkenny ochłodziło wczoraj w godzinach popołudniowych, ale i wieczorem, kiedy przed 21:00, na podjeździe do szpitala czekało 7 karetek.

Bogdan Feręc

Źr/Zdj: RTE

Polska-IE: Udostępnij
Wyciek raportu Komis
Od dzisiaj zakaz spr
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian