Ozdrowieńcy nie powinni być szczepieni

Profesor immunologii eksperymentalnej na Trinity College w Dublinie powiedział, że osoby, które chorowały na Covid-19 i wyzdrowiały, nie powinny być teraz szczepione.

Jak stwierdził profesor Kingston Mills, ozdrowieńcy wytworzyli przeciwciała i są oni chronieni, więc wszystkie te osoby, swobodnie mogą poczekać, aż zaszczepieni zostaną ludzie, którzy nie zakazili się koronawirusem. Takie postępowanie, pomoże w zaszczepieniu tych członków irlandzkiej populacji, którzy nie są w żaden sposób chronieni przed wirusem, a jednoczenie przyczyni się do zmniejszenia presji na system szczepień i dostępność samych szczepionek, orzekł autorytet.

Co ciekawe, w Irlandii zaszczepiono już/zaledwie 0,3% populacji więc niewiele.

Wg profesora Millsa, priorytetowo należy traktować osoby, które do tej pory nie były chore na Covid-19, bo to wg niego ma sens.

*

Jako sława medycyny w Irlandii, powinien Pan wiedzieć, bo świat irlandzkiej medycyny twierdzi tak od początku pandemii, a i wtóruje mu w tym rząd, że część osób, choruje bezobjawowo. W jaki więc sposób określi Pan, którą osobę zaszczepić pierwszą, a którą ustawić na koniec kolejki, bo bezobjawowy, też ma przecież przeciwciała? Kolejne badania całej irlandzkiej populacji i wykrycie szczęśliwych posiadaczy przeciwciał?

Bogdan Feręc

Źr: PA Media

Polska-IE - © MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM
Dwa kluczowe tygodni
Kończy się na dekl
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian