Otworzyć rejestrację szczepień dla wszystkich w wieku powyżej 16 lat

– Wiele innych krajów UE oraz Wielka Brytania już otworzyło szczepienia dla wszystkich dorosłych –


Eurodeputowany Fianna Fáil Billy Kelleher powiedział, że irlandzki rząd powinien rozważyć otwarcie rejestracji szczepień dla wszystkich osób powyżej 16 roku życia.

Kelleher, członek Komisji Zdrowia Publicznego Parlamentu Europejskiego, zajął się tym tematem po tym, jak Taoiseach zasugerował, że teraz może być właściwe zaoferowanie AstraZeneca a Johnson & Johnson osobom w młodszych grupach wiekowych.

Billy Kelleher:

– Taoiseach ma rację i mam nadzieję, że NIAC podejmie kroki w celu wdrożenia tego tak szybko, jak to możliwe. Należy również rozważyć otwarcie rejestracji szczepionek dla osób w wieku powyżej 16 lat. Wiele państw członkowskich UE, takich jak Belgia i Francja oraz Wielka Brytania, już otworzyło szczepienia dla wszystkich dorosłych i myślę, że rozsądnie jest, aby zrobiła to również Irlandia. Dopiero w zeszłym tygodniu pojawiły się wskaźniki szczepień na niektórych obszarach Irlandii Północnej, gdzie wirus rozprzestrzenia się szybko. Wiemy, że wariant Delta rozprzestrzenia się w Irlandii – głównie wśród młodszych pokoleń. Dlatego konieczne jest jak najszybsze zaszczepienie tych członków populacji. Oczywiście podaż zawsze będzie czynnikiem ograniczającym, ale myślę, że zapasy są na miejscu, szczególnie w przypadku spodziewanego zapasu AstraZeneca, aby naprawdę zwiększyć szczepienia w następnych trzech do czterech tygodni. Rząd i HSE naprawdę wykonali świetną robotę, wprowadzając program szczepień. Nie powinniśmy obawiać się teraz zwiększenia skali, aby wyprzedzić i pokonać wariant Delta.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: MEP Billy Kelleher

Polska-IE: Udostępnij
Bezpłatna aktualiza
2-letnia pensja przy
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian