Oszustwo z „Netflix” – wyłudzają dane bankowe

An Garda Siochána i Garda National Crime Bureau ostrzegają, że w Irlandii pojawiło się nowe oszustwo, a w tym próbuje wyłudzić się dane użytkowników platformy Netflix.

Przestępcy podszywają się teraz pod znanego dystrybutora, a w przesyłanych informacjach proszą, aby potwierdzić dane bankowe lub numery kart płatniczych, by zachowań możliwość odbioru sygnału. W wielu fałszywych wiadomościach informuje się też, że aktualizacji można dokonać poprzez podany link, jednak po jego kliknięciu, kierowani jesteśmy na stronę, która zbiera informacje o urządzeniu, z którego na nią weszliśmy.

Policja ostrzega, by z dużą ostrożnością podchodzić do tej fałszywki, ponieważ przestępcy mogą w ten sposób uzyskać dostęp do naszych kont bankowych i najzwyczajniej w świecie pozbawić nas pieniędzy.

Wiadomości z fałszywego „Netflixa” przesyłane są najczęściej drogą e-mailową, ale zdarzały się przypadki informacji wysłanych SMS-em, więc na te też należy uważać, a o ile nabierzemy podejrzeń, że Netflix to nie Netflix, należy skontaktować się z biurem obsługi, żeby potwierdzić prawdziwość przesłanej wiadomości.

Nadinspektor Lordan z Krajowego Biura ds. Przestępczości Gospodarczej w An Garda Siochána przypomina,  aby nigdy nie ujawniać swoich danych osobowych, dotyczących bankowości lub kart płatniczych w odpowiedzi na wiadomości e-mail, SMS-y lub połączenia telefoniczne.

Bogdan Feręc

Źr: Garda

Polska-IE: Udostępnij...
Lato nie pomoże w w
Nowe unijne pakiety
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish