OSZUSTWO NA KRYPTOWALUTĘ!

Do 31 – latka z powiatu parczewskiego zadzwonił mężczyzna podający się za konsultanta w obrocie kryptowalutą. Poinformował go o 85 tysiącach złotych zysku uzyskanych na obrocie. Warunkiem wypłaty rzekomego zysku było przelanie środków ze swojego konta. Mężczyzna wykonując polecenia dokonał pięciu wpłat po 20 tysięcy złotych na wskazane konto. Wpłaty miały być zwrócone po weryfikacji jego konta. Tym samym 31 – latek stracił 100 tysięcy złotych.

W niedzielę do parczewskiej komendy zgłosił się 31 – latek, który zgłosił, że padł ofiarą oszustwa. Mężczyzna poinformował, że zadzwonił do niego konsultant, który poinformował, że na obrocie kryptowalutami zarobił 85 tysięcy złotych i że może teraz te pieniądze odebrać.

Jak się okazało mieszkaniec gminy Milanów jakiś czas temu zainwestował niewielką kwotę w wirtualną gotówkę.  Jak dalej przekazywał telefoniczny „doradca” trzeba było jeszcze uwierzytelnić transakcję. Warunkiem wypłaty rzekomego zysku było przelanie środków ze swojego konta. Mężczyzna wykonując polecenia dokonał pięciu wpłat po 20 tysięcy złotych na wskazane konto. Wpłaty miały być zwrócone po weryfikacji jego konta.

Niestety na konto mężczyzny nie wpłynął ani zwrot wpłaconej gotówki ani też zarobek z obrotu kryptowalutami.

Apelujemy o ostrożność i zdrowy rozsądek podczas dokonywania jakichkolwiek transakcji w sieci, a tym bardziej na obrotach  i niespodziewanych zyskach wirtualną gotówką. Nieprzemyślane decyzje  powodują nieraz olbrzymie straty, tym samym motywują przestępców do dalszych prób wyłudzania pieniędzy.

starszy aspirant Artur Łopacki

Polska-IE - © MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM
Kiedy w Irlandii pad
Powstaje Małopolski
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian