Oszuści à la An Post

Irlandzka poczta poinformowała, iż dochodzą do niej informacje o nowym oszustwie, a w tym próbuje wyłudzić się zarówno pieniądze, jak i dane bankowe.

Wiadomość przygotowana została w taki sposób, aby łudząco przypominać te pochodzące z An Post, a w tej informuje się jej odbiorcę, że paczka, którą wysyłano, nie została odpowiednio opłacona i należy wpłacić na podane konto, pewną kwotę pieniędzy.

Są też informacje, w których proponuje się przekazanie danych bankowych, a „An Post” samo pobierze sobie pieniądze, by odciążyć od tego obowiązku nadawcę, więc wystarczy przejść na podaną stronę i tam, po zalogowaniu, podać dane konta bankowego.

Obie wiadomości są oszustwem i próbą wyłudzenia, co z całą stanowczością podkreśla An Post.

Pocztowcy zapewniają, że nie działają w taki sposób, więc nie proszą w wiadomościach sms-owych i e-mailach, by podać dane konta bankowego lub przelać na ich rzecz pieniądze.

Rzecznik An Post powiedział, że strona internetowa, na którą kieruje link z wiadomości, jest łudząco podobna do oficjalnej strony poczty, więc w pierwszej chwili, trudno jest się zorientować, czy jest ona fałszywa, czy może to oficjalna strona dostawcy przesyłek.

An Post zaleca, aby po otrzymaniu takiej informacji, a o ile wcześniej paczka lub inna przesyłka została nadana, informację potwierdzić w najbliższym urzędzie pocztowym albo za pośrednictwem telefonicznej infolinii poczty.

Bogdan Feręc

Źr: An Post

Polska-IE: Podziel się...
Zakażenia nie mają
Robią dużo, a nawe
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish