Ostrzeżenie komunikacyjne na długi weekend

W najbliższy długi weekend, który rozpoczyna się już w piątek, czyli 25 października, Irish Rail zaplanowało kilka istotnych prac remontowych torowisk, a te wpłyną na kursowanie pociągów.

Ograniczeniami w ruchu objęte zostaną zarówno DART, jak i połączenia Irish Rail, a prace przewidziane są na sobotę, niedzielę i poniedziałek 26, 27 i 28 października. Jedną z linii, na której prowadzone będą prace modernizacyjne, jest ta prowadząca z Dublina do Newbridge, a z utrudnieniami mogą się spotkać także osoby odjeżdżające lub dojeżdżające do Hueston Station w stolicy.  

Prace zaplanowano też na linii prowadzącej z Dublina do Cork i tych z Hueston Station do Limerick, Kerry, Galway, Westport, Ballina oraz Waterford.

Część składów jeździć będzie ze zmniejszoną prędkością, a kilka z nich zastąpić ma komunikacja autobusowa. Tak będzie m.in. w Galway, gdzie do Athenry, kursować będą wyłącznie autobusy.

W samym Dublinie i okręgu wycofane zostaną pociągi z trasy Connolly a Dun Laoghaire i tutaj też wprowadzona zostanie komunikacja autobusowa. Od soboty do poniedziałku czasowo zawieszona będzie linia DART z Bray do Greystone, ale też na trasie prowadzącej z Europortu Rosslare do Dublina.

Inne usługi powinny działać bez zakłóceń, mówi Irish Rail, a we wtorek wszystko wróci do normy. Władze Kolei Irlandzkich proszą wszystkich pasażerów, aby przed rozpoczęciem podróży, zapoznali się ze szczegółowymi zmianami w rozkładzie jazdy, które wprowadzono na ten weekend. Szczegóły znaleźć można na stronie: https://www.irishrail.ie/.

Bogdan Feręc

Źr: Irish Rail

Podziel się:

Celtic Pure z proble
Co dalej z brexitem?
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish
RSS
Facebook
Facebook
LinkedIn