Ostrzeżenie dla rodziców

Dyrektorzy szkół ostrzegają, że niektórzy uczniowie, będą musieli zostać dzisiaj w domach, niezależnie od twierdzeń Departamentu Edukacji.

Do tej pory urzędnicy i sama minister edukacji Norma Foley utrzymywali, że nie będzie opóźnień w uruchomieniu szkół, a i zajęcia będą odbywać się całkiem normalnie. To jednak zweryfikowane będzie prawdopodobnie przez sytuację pandemiczną w Irlandii, gdyż wielu nauczycieli, ale i asystentów nauczycieli i asystentów dzieci z potrzebami specjalnymi, nie pojawi się dzisiaj w pracy.

Jak mówią władze szkolne, są w posiadaniu informacji, o czym informowany był resort edukacji, iż liczna grupa pedagogów, jest albo zakażona koronawirusem, albo uznani zostali za bliski kontakt i przebywają na kwarantannie.

To z kolei sugeruje, iż całkiem częstymi mogą być dzisiaj przypadki odsyłania uczniów do domów, gdyż po prostu, nie będzie się miał nimi kto opiekować, lub nie będzie możliwe prowadzenie zajęć z uczniami.

Niektóre ze szkół, już wczoraj wysyłały rodzicom takie informacje, aby przygotować ich na możliwość opóźnienia rozpoczęcia nauki lub przejścia do nauki w trybie online, a wszystko, jak się podkreśla, „w obliczu narastającej fali zakażeń wariantem Omicron”.

Nie jest do tej pory znana skala problemu, bo dopiero po otwarciu szkół, będzie można ustalić, ilu dokładnie nauczycieli, nie stawiło się w pracy, a dane zaczną pojawiać się w godzinach południowych.

Istotne jest jednak, iż całkiem duża grupa uczniów, może spotkać się dzisiaj z odwołaniem zajęć lekcyjnych, więc będzie to też problem dla rodziców, którzy będą musieli zapewnić opiekę najmłodszym uczniom.

Wydaje się, że Departament Edukacji, nie przygotował się na taką ewentualność, więc trochę jakby zaczarowywał rzeczywistość, twierdząc od dłuższego czasu, że szkoły zostaną, po przewie świątecznej otwarte w terminie, a uczniowie wrócą do klas.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Polish FM pledges to
Handel z Wielką Bry
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська