Ostatnia chwila na wysłanie paczki oraz listu

An Post przewiduje, że w okresie przedświątecznym, dostarczać będzie o 230% przesyłek więcej, niż było to rok wcześniej.

Pocztowcy już teraz mają pełne ręce pracy, bo ilość przesyłanych paczek i listów zwiększyła się o prawie 150%, a okres świąteczny, zawsze powodował wzmożony ruch wysyłkowy. An Post spodziewa się, że w dwóch tygodniach poprzedzających święta, dostarczać będzie ponad 3,3 mln paczek tygodniowo, więc to ogromna ilość.

Już teraz zaistniała potrzeba uruchomienia dodatkowych 1000 pracowników w działach dystrybucji, ale i zaczęło brakować samochodów do ich rozwożenia przesyłek, a An Post, porodził sobie z tym, korzystając z okresowego najmu samochodów dostawczych.

Opóźnienia, które obecnie występują, spowodowane są zarówno ilością nadawanych przesyłek, jak i wewnętrznymi przepisami poczty w Europie, więc kwarantanną, jakiej poddawane są paczki oraz listy, które przez dwa tygodnie, leżakują w centrach dystrybucji. Kolejnym powodem, z jakiego mamy do czynienia z opóźnieniami, to sam handel, a ten z powodu zamknięcia, przeniósł się do sieci, więc sprzedaż internetowa, napędza ruch pocztowy.

Jak dodaje An Post, dzieje się tak we wszystkich firmach dostarczających przesyłki, więc ich wzrosty, nie są niczym nadzwyczajnych, chociaż cieszą władze Irlandzkiej Poczty.

Szefostwo An Post stwierdziło, iż aby paczka lub list trafiły do adresata na czas, więc jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia, powinno się je wysłać już teraz, co będzie gwarancją terminowego dostarczenia. Najpóźniej jednak paczkę do Stanów Zjednoczonych, Kanady, Azji, Australii i Nowej Zelandii, nadać należy do 7 grudnia. W kierunku Europy, paczka powinna nadana zostać nie później, niż do 12 grudnia, natomiast list, do 17 grudnia.

Bogdan Feręc

Źr/Zdj: An Post

Polska-IE: Udostępnij
Znikająca nadzieja
W Europie rozprzestr
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian