Osiem rynkowych megatrendów według Euromonitora

Technologia, dostosowanie oferty do potrzeb klienta i zrównoważony rozwój to trzy znaczące czynniki wpływające na osiem kluczowych megatrendów zidentyfikowanych przez firmę Euromonitor Internaltional.

Po(d)łączeni konsumenci

Do końca 2019 r. 72 proc. światowej populacji gospodarstw domowych będzie posiadać co najmniej jeden smartfon, co uczyni technologię jednym z kluczowych czynników napędzających megatrendy.

– Technologia ma stać się tak dużą częścią codziennego życia, że w słowniku zaczęło już funkcjonować ​​słowo „nomofobia”, oznaczające irracjonalny strach przed brakiem telefonu komórkowego – mówi Alison Angus, szefowa działu lifestyle w Euromonitor International.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Połączeni konsumenci korzystają z komputerów, smartfonów, tabletów, urządzeń nawigacyjnych,

gier i innych urządzeń by doświadczać i wchodzić w interakcje z treściami cyfrowymi. Coraz więcej produktów jest objętych internetem rzeczy, a to powoduje, że konsumenci odczuwają coraz silniejszą potrzebę uniezależnienia się od technologii (tzw. detoks cyfrowy). Ten megatrend uwypukla także zagrożenia związane z technologią: w tym presję, by reagować na powiadomienia od razu po ich otrzymaniu. To, co miało służyć poprawie życia, przerodziło się w niezdrową formę uzależnienia. Oprócz nomofombii zidentyfikowano także zjawisko zwane FOMO, czyli poczucie konieczności nadążania za tym, co ludzie robią w mediach społecznościowych.

Ponieważ klienci coraz częściej wycofują się z technologii, aby osiągnąć równowagę cyfrową i zmniejszyć ilość czasu spędzanego online, marki muszą nadać każdej interakcji z klientem jakąś wartość. Oprócz tego zmiany przepisów dotyczących prywatności danych będą nadal wpływać na przyszłe relacje marek z konsumentami.

 Zdrowy styl życia

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Konsumenci prezentują dziś bardziej całościowe podejście w kwestii zdrowego stylu życia, który

obejmuje dobre samopoczucie fizyczne, duchowe i psychiczne. Gromadzenie danych, technologia i zmieniające się wartości konsumenckie to jedne z największych czynników wpływających na nasz tryb życia. Zdrowe życie było wcześniej ograniczone do diety i ćwiczeń fizycznych, podczas gdy teraz konsument docenia takie obszary, jak zdrowie psychiczne, zrównoważony rozwój i żywność pochodzącą z etycznych źródeł. Na popularności zyskują produkty roślinne i bez mleka oraz artykuły bez chemikaliów. Rośnie także popyt na urządzenia monitorujące samopoczucie (human charger).

Pełny tekst na stronie: DlaHandlu.pl>>>

Polska-IE
Obwody głosowania -
Pełnomocnik Kurdyst
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish