Osiedle zagrożeniem dla prezydenta

Planowana inwestycja budowlana w okolicach Phoenix Park może spotkać się z odmową wydania zezwolenia, ponieważ zastrzeżenia do tej lokalizacji ma Garda i OPW.

Właśnie An Garda Siochána i Urząd Robót Publicznych stwierdziły, iż budowa nowego osiedla i kilku innych budynków, może stwarzać realne zagrożenie dla głowy irlandzkiego państwa. Inwestycja planowana jest przy Blackhorse Avenue, na działce, która graniczy z Phoenix Park, gdzie w niedalekiej odległości, mieści się siedziba irlandzkiego prezydenta.

Ta bliskość może powodować wiele zagrożeń, czyli m.in. dla bezpieczeństwa Áras an Uachtaráin, gdyż nikt nie może zagwarantować, że nowe budynki, nie będą wykorzystane do przeprowadzenia np. zamachu na głowę państwa.

Zarówno Garda, jak i Office of Public Works, zapowiadają, że z całą pewnością złożą swój protest, o ile plany budowy osiedla w okolicy wejścia do Phoenix Park przy Cabra Gate nie zostaną wycofane z An Bord Pleanála.

Urząd Robót Publicznych dodaje, iż taka lokalizacja inwestycji budowlanej, będzie też wpływać na spacerowiczów, więc Phoenix Park może stracić poniekąd swoją funkcję wypoczynkową. Obecnie Garda i OPW poinformowały o swoich obawach odpowiednie instytucje oraz inwestora, a kolejne działania powodowane będą rozwojem sytuacji.

Bogdan Feręc

Źr: The Times

Polska-IE: Udostępnij...
Ludzie boją się ut
Irlandzki sektor lot
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish