Orzechy na ból pleców

Wytyczne, jakie pojawiły się dla osób z bólem pleców, są nieco zaskakujące, ale każdy sposób jest dobry, aby pozbyć się dolegliwości.

 

Tym razem brytyjskie władze zdrowotne, poinformowały, że orzechy włoskie pomagają w uśmierzaniu bólu pleców, chociaż zalecają również ruch na świeżym powietrzu, rozciąganie i ćwiczenia.

Oczywiście w niektórych przypadkach potrzebne są środki przeciwzapalne i przeciwbólowe, ale te powinny stosowane być z umiarem, dodają.

 

NHS opublikowało jednak najnowsze badanie Illinois Back Institute, a to mówi, że orzechy włoskie, bo bogate w kwasy tłuszczowe omega-3, mogą zapobiegać bólom pleców. Co ważne, ekspert z National Health Service dodaje, że orzechy są tanie, a bogate w wartości odżywcze, zdrowe tłuszcze, a jednocześnie pomagają zmniejszać odczyny zapalne, które są główną przyczyną bólu pleców zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i Irlandii.

Orzechy włoskie pomogą też w utrzymaniu w dobrej kondycji naszych kości, a same zawarte w orzechach kwasy omega-3, pomogą także w łagodzeniu bólów szyi oraz zmniejszeniu obrzęku stawów.

 

Podobne właściwości mają migdały, orzechy pekan i orzechy brazylijskie.

Bogdan Feręc

Źr: NHS

Znajdź nas:

Muzułmańscy ekstre
KAMPANIA SPOŁECZNA
Translate »
RSS
Facebook
Facebook
LinkedIn