Opozycja oczekuje natychmiastowych działań nowego ministra

Nowy minister rolnictwa musi od razu zabrać się do pracy w imieniu naszych rodzinnych gospodarstw, stwierdził poseł Matt Carthy.

Rzecznik Sinn Féin ds. rolnictwa Matt Carthy uważa, że nowy minister rolnictwa Charlie McConalogue musi od razu zabrać się do pracy, aby zająć się bardzo realnymi i poważnymi problemami dotykającymi irlandzkich rolników rodzinnych.

Poseł Carthy powiedział:

– Od czerwca, technicznie rzecz biorąc, było pięciu ministrów rolnictwa, ponieważ na społeczności rolnicze przyjęto ciężar chaosu, który jest znakiem rozpoznawczym tego rządu. Gratuluję Charliemu McConalogue nominacji na stanowisko ministra rolnictwa i rybołówstwa. Musi od razu zabrać się do pracy. Rozproszenie uwagi związanej z tworzeniem rządu i późniejsze rezygnacje Barry’ego Cowena i Dary Calleary sprawiły, że przez kilka miesięcy brakowało skupienia się na bardzo realnych wyzwaniach, przed którymi stają irlandzcy rolnicy. Odkąd powstał nowy rząd, nie było ani jednej okazji, aby minister rolnictwa mógł zostać przesłuchany w Dáil. W nadchodzących miesiącach irlandzkie rolnictwo stoi przed bezprecedensowymi wyzwaniami związanymi z perspektywą Brexitu, trwającymi konsekwencjami koronawirusa, zbliżającymi się umowami handlowymi UE, takimi jak blok Mercosur, oraz nadchodzącymi negocjacjami w sprawie WPR. Potrzebujemy uwagi rządu, aby skupić się na realizacji zadań w tych obszarach i na innych politykach, które chronią rodziny i pracowników w tych burzliwych czasach. Do tej pory nie było dowodów na to, że sprostają temu zadaniu, szczególnie w dziedzinie rolnictwa. Dlatego mam nadzieję, że minister McConalogue będzie skłonny współpracować ze mną, jako głównym rzecznikiem opozycji ds. rolnictwa, żywności i gospodarki morskiej, aby dostarczyć rozwiązania problemów irlandzkich rolników i ich rodzinnych. Nasi rolnicy potrzebują polityki i środków, które zapewnią uczciwe ceny, uczciwą WPR i uczciwą grę. Z naszej strony Sinn Féin będzie konstruktywnie współpracować z rządem, aby przedstawić odpowiednie wnioski ustawodawcze. Będziemy pociągać ministra i rząd do odpowiedzialności, jeśli nie działają w najlepszym interesie rodzinnych gospodarstw rolnych i naszych społeczności wiejskich. Nowy minister i rząd muszą teraz wyjść poza rozrywki i skupić się na kwestiach, które mają znaczenie dla naszych rodzin rolniczych, w tym stawieniu czoła uciskowi fabryk mięsnych i międzynarodowych detalistów.

Bogdan Feręc

Źr: Sinn Fein

Polska-IE: Udostępnij
1 października zdro
Posłowie niezależn
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian