Opozycja chce wzmożenia działań antywirusowych

Szybkie rozprzestrzenianie się wirusa wymaga działań na wszystkich frontach, więc wzmożenia wysiłków w walce z koronawirusem.

Rzecznik Sinn Féin ds. zdrowia David Cullinane opisał gwałtowne przyspieszenie szybkości transmisji Covid-19, jako głęboko niepokojące i zatrważające. Poseł Cullinane powiedział, że potrzebne są teraz wszelkie działania zabezpieczające. 

Przedstawiciel Sinn Féin powiedział: 

– Zgłoszenie ponad 1900 nowych przypadków na całej wyspie wymaga pilnych działań na wszystkich frontach. Wyspa musi działać, jako jedna jednostka epidemiologiczna. Musimy zmaksymalizować koordynację na całej wyspie w zakresie testowania i śledzenia, współdzielenia zasobów, zdolności reagowania oraz dostosowywania działań w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa. Prawdę mówiąc, wszyscy musimy odegrać swoją rolę. Apeluję do ludzi, aby nadal słuchali porad dotyczących zdrowia publicznego – myli ręce, zakładali maski i ograniczali tam, gdzie to możliwe, swoje interakcje społeczne. Rząd także musi odegrać w tym swoją rolę. Musimy pilnie zintensyfikować testy i śledzenie, dostarczyć odpowiednią ilość łóżek na OIOM-ach i krytyczną ilość łóżek oraz odwrócić cięcia zasiłków pandemicznych. Przywrócić ochronę najemców. To czas na wspólne działanie, współpracę i solidarność. Nadszedł czas, aby wyspa zachowała się jak jedność i aby odzyskać kontrolę nad wirusem, konieczne są działania na wszystkich frontach.

*

Czasami zastanawiam się, a dzieje się tak na podstawie wypowiedzi członków Sinn Féin, z jakimi koronawirusowymi ograniczeniami mielibyśmy do czynienia, gdyby to ugrupowanie Mary Lou McDonald, było u sterów państwa? Wydaje się, że czwarty poziom, już dawno byłby obowiązywał. Zastanawia jeszcze jedno, więc czy jest to prawdziwa obawa o bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców wyspy, czy może chęć zyskania popularności wśród osób, które obawiają się wirusa?

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Sinn Fein

Polska-IE: Udostępnij
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian